Obrączki ślubne najchętniej wybierane przez mężczyzn

Obrączka ślubna to dla kobiet pamiątka tego wyjątkowego dnia, jak i również symbol miłości, jaką darzą siebie nowożeńcy. Dla mężczyzny również nie jest to tylko biżuteria, która będzie towarzyszyła mu przez bardzo długi czas. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniej obrączki ślubnej dla mężczyzny. Warto poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie tej idealnej obrączki, przez co jej codzienne noszenie będzie komfortowe i zupełnie niewyczuwalne. Jakie obrączki najczęściej wybierają mężczyźni?

Obrączka to szczególny rodzaj biżuterii, który jest wybierany zazwyczaj tylko raz w życiu. Stąd tak istotne jest odpowiednie rozeznanie się w temacie i znalezienie jedynie takich obrączek, które będą spełniały wszystkie wymagania stawiane przez młodych. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej obrączki? Jakie obrączki są popularne wśród mężczyzn? Czy wymiary obrączki oraz stop metalu ma znaczenie dla mężczyzny.

Męskie obrączki ślubne – co jest modne?

Wielu nowożeńców opiera wybór obrączek ślubnych na ostatecznej decyzji panny młodej. To ona w większości przypadków wybiera stop metalu, a także kształt. Nierzadko również porównuje wszystkie wybrane modele pod kątem estetycznym, aby ostatecznie wraz z przyszłym mężem zamówić te jedyne, idealne. Okazuje się jednak, że nie każdy mężczyzna będzie od końca zachwycony ostatecznym wyborem. Jego obrączka również powinna być dopasowana do palca oraz stylu, a także być niezwykle komfortowa, aby móc ją nosić bez przeszkód przez wiele lat.

Aktualnie modne i popularne są wśród mężczyzn obrączki proste, wykonane z żółtego lub białego złota. Elegancja, a jednocześnie prostota sprawia, że obrączka doskonale pasuje do codziennych stylizacji oraz dobrze prezentuje się na palcu. Jednocześnie nie rzucają się w oczy, co z pewnością poprawia komfort jej noszenia.

W ostatnich latach modne są również obrączki wykonane z włókna karbowanego. Czarne, eleganckie, a także rzadko spotykane obrączki karbowane z pewnością wpadną w oko każdemu mężczyźnie. Dodatkowo karbowane obrączki są odporne na uszkodzenia mechaniczne i rzadko się odkształcają.

zlote-obraczki-slubne-klasyczne-biale-zloto-3mm

Klasyczne obrączki ślubne z białego złota znajdziesz na ekokarat.pl

Jaki typ obrączki ślubnej będzie najlepszy u mężczyzny?

Wybierając obrączkę dla mężczyzny warto zwrócić uwagę na takie elementy jak jej szerokość oraz profil. Bez wątpienia najbardziej praktycznym typem obrączki dla mężczyzny jest prosta, klasyczna obrączka, dobrana odpowiednio do wielkości i grubości palców. Dlatego też najwygodniej jest zmierzyć kilka rodzajów obrączek, aby znaleźć tę najlepszą.

Wielu mężczyzn rezygnuje z obrączek pełnych zdobień lub nierównej faktury. Mogą jednak wybierać pomiędzy obrączką płaską, która jednocześnie jest szersza, bądź zaokrągloną na brzegach jeśli szukają czegoś bardziej klasycznego.

Szerokie obrączki są modne, ale jednocześnie należy się liczyć z tym, że są one droższe, gdyż do ich wytworzenia potrzeba więcej masy metalu.

Grubość i stop metalu, czyli jak wybrać idealną obrączkę

Podczas mierzenia obrączek w salonie jubilerskim istotna będzie również grubość obrączki, a także stop metalu, który bezpośrednio wpływa na komfort jej noszenia.

Od grubości obrączki będzie zależał nie tylko design, ale również ułożenie biżuterii na palcu. Zbyt cienkie obrączki wyglądają źle na męskim palcu, dlatego je najczęściej proponuje się kobietom. Natomiast zbyt gruba obrączka utrudni codzienne funkcjonowanie, a nawet zginanie palca. Dlatego warto każdorazowo przymierzyć wybraną przez siebie obrączkę, aby sprawdzić wygodę jej noszenia.

 

W przypadku wyboru odpowiedniego stopu metalu, warto kierować się jedynie indywidualnymi preferencjami. Wbrew pozorom obrączki nowożeńców wcale nie muszą wyglądać tak samo – coraz więcej panów decyduje się na obrączki wykonane z innego stopu metalu, który idealnie pasuje do niego. Męskie obrączki wytwarzane są z żółtego i białego złota, tytanu, palladu oraz włókna karbonowego.

obraczki-karbonowe-CR400-5mm

Postaw na eleganckie karbonowe obrączki ślubne od Jubilo!

 

Przykłady najlepszych obrączek ślubnych

W sklepie jubilerskim Jubilo dostępny jest bogaty wybór obrączek męskich – o różnych szerokościach i grubościach. Do często wybieranych należą klasyczne obrączki ślubne złote z próby 333. Panowie chętnie wybierają również obrączki z białego złota płaskie fazowane próby 585. Do szczególnie polecanych należą obrączki karbonowe typu 3D CR 200.