5 części do Ursusa które zawsze warto mieć w zapasie

części rolnicze sklep

Ursus, to największy w kraju producent ciągników i maszyn rolniczych. Posiada on ponad 125-letnią historię w czasie której zdobył miano polskiego symbolu rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych na potrzeby gospodarstw rolnych. Jej produkty łącząc w sobie tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światowymi trendami, stały się powszechnie cenione. Dziś w zasadzie prawie każdym gospodarstwie spotkać można maszynę tej firmy.

Usterki się zdarzają

Jak każde sprzęty i te Ursusa mogą ulec drobnym awariom. O ile jesteśmy właścicielami nowoczesnych i wyprodukowanych w niedalekiej przeszłości pojazdów, o tyle z pewnością części do nich bez problemu znajdziemy. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy na naszym podwórku stoi dawny model. Tutaj w przypadku usterki za odpowiednią częścią trzeba się jednak najeździć. Pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji skazani jesteśmy na część używaną, odkupioną od innego rolnika?

Kupowanie części używanych wydaje się być dość ryzykowne. Z małych zaniedbań mogą się bowiem wywiązać duże problemy z którymi koniec końców jeszcze trudniej będzie sobie poradzić. Niestety, w przypadku starszych maszyn, wielu myśli, że tylko takie rozwiązanie jest możliwe.

części do traktorów

Części do Ursus c360

Ursus 360, to średni ciągnik rolniczy produkowany w latach 1976-1994. Choć wydaje się, że jego produkcja ruszyła dawno temu, on do dziś służy wielu rolnikom. Stanowi idealny przykład wytężonych poszukiwań nowych części do jego wnętrza. Z racji tego, że jest to swoisty klasyk, o takie oczywiście trudniej. Jednak nic straconego. Nie musimy ograniczać się do handlu wymiennego, kupowania części używanych i nierzadko już sfatygowanych. Wystarczy zasiąść do komputera i poszukać naprawdę dobrej oferty wśród internetowych sklepów rolniczych. Na przykład ZENOX, największy supermarket rolniczo-techniczny w Polsce w kategorii Ursus 360 proponuje nam szeroki wybór produktów. Od układów hamulcowych, instalacji paliwowej, osi przedniej prostej, pełnej hydrauliki, kabiny i oblachowania po mechanizm kierowniczy czy instalację elektryczną. W 14 kategoriach dotyczących tylko i wyłącznie części do wspomnianego modelu z pewnością każdy rolnik znajdzie to, czego aktualnie potrzebuje.

5 części do Ursusa które zawsze warto mieć w zapasie

Generalnie rzecz biorąc, niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami najnowocześniejszych maszyn , czy może takich które nadszarpnął już ząb czasu, w zapasie zawsze warto mieć poszczególne części do Ursus. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy zdarzy się usterka. Może to być najmniej oczekiwany moment, w którym nie będziemy mieli czasu na robienie choćby jednodniowej przerwy w pracy.

Części do ciągników oraz części do traktorów wszelkiej maści proponuje wspomniany już ZENOX. W ogólnej kategorii Ursus proponuje uzupełnienia do modeli takich jak: C-330, C-328, C-4011, C-360, C-385, MF 255, MF 235 oraz Ursus 2812-35-14, 4514, 1224 i 1624.

Wśród konkretnych części proponuje natomiast: zestawy naprawcze silnikowe, sprzęgła, łożyska, części do skrzyni biegów, instalacje elektryczne, osie, błotniki, maski, części do trójpunktowego układu zawieszenia i wiele innych, które występują w tych markach ciągników.

Ogólnie rzecz biorąc najbardziej narażone na uszkodzenia są jednak te elementy pojazdu, które ulegają zabrudzeniu, a więc: zespoły robocze do maszyn uprawowych, do nawożenia, chemicznej ochrony roślin i do zbioru roślin. I to te elementy warto mieć w zapasie. Dołączane do ciągnika części, to jednak nie wszystkie, które najszybciej się zużywają. Tak, jak i w przypadku zwykłych samochodów, których właściciele wożą przy sobie zastępcze koło, tak i tu powinno być ono w zapasie.

 Zamówienia złożone przez Internet

części do ursus c360Sklepów, które specjalizują się w sprzedaży części do maszyn rolniczych jest naprawdę wiele. Dzisiejsi rolnicy coraz częściej decydują się jednak na wirtualne zakupy. Po pierwsze dlatego, że jest to rozwiązanie szybkie, bo części mogą dojść paczką już na drugi dzień, a po drugie, bo daje możliwość zdobycia części trudno dostępnych, jak w przypadku Ursus 360. Zakupy w Internecie, to też oszczędność pieniędzy. Nie trzeba jeździć od hurtowni do hurtowni, tankować auta i wybierać się na nierzadko długie poszukiwania. Wystarczy włączyć laptopa i poszukać odpowiedniej internetowej hurtowni.

Takie rozwiązanie daje szansę tym, którzy chcą połączyć zalety zakupów stacjonarnych i z tymi internetowymi. Nie tracąc czasu na dojazdy, mamy bowiem możliwość porozmawiania ze specjalistą, który w drodze mailowej bądź telefonicznej odpowie na wszystkie nasze pytania. Tak, jak dzieje się to przy klasycznych zakupach i zamawianiu części bezpośrednio w hurtowni. Zamówienia złożone przez Internet są więc całkowicie bezpieczne i nierzadko skuteczniejsze.