Jak uatrakcyjnić lodówkę? Pomysły na poprawę wyglądu kuchni

Co zrobić kiedy nasza lodówka jest już stara i brzydka? Przecież nie będziemy wyrzucać dobrze działającego sprzętu. Jednak jeżeli jest już tak brudna, że ciężko ją doczyścić, lub strasznie się porysowała, to szpeci nam całą kuchnię. Nie musimy jednak wydawać dużych pieniędzy na nową lodówkę, aby nasza kuchnia znów wyglądała wspaniale.

Przyczyny tego, że nasza lodówka wygląda źle

Oczywiście z czasem każdy sprzęt się niszczy i z lodówkami nie jest inaczej. Nie możemy temu do końca zapobiec, jednak są pewne elementy, które mogą przyczyniać się do tego, że nasza lodówka szybciej będzie wyglądała źle. Jeśli mamy lodówkę w kuchni, prawdopodobnie używamy magnesów, które przyklejamy do powierzchni drzwi i z boku. Jednak niektóre magnesy mogą powodować zadrapania na powierzchni. Magnesy ostrymi krawędziami bardzo łatwo mogą uszkodzić powłokę naszego sprzętu – szczególnie błyszczące powierzchnie, takie jak stal nierdzewna. Aby temu zapobiec, używajmy magnesów winylowych, które nie mają ostrych krawędzi i idealnie przylegają do lodówki.

Jeśli mamy długie paznokcie i podnosimy magnes z powierzchni lodówki, możemy spowodować zarysowanie. Aby temu zapobiec musielibyśmy obciąć paznokcie lub założyć rękawiczkę z materiału podczas zdejmowania magnesów z drzwi i boków lodówki. Jednak większość z nas nie ma na to czasu. Co więcej nie upilnujemy wszystkich naszych domowników. Nieuchronnie więc w pewnym momencie nasza lodówka może wyglądać źle. Jednak możemy ją całkowicie odmienić.

lodówka z naklejkami coffee shop

Naklejka magnes na lodówkę COFFEE SHOP, źródło: sklep Magic&Style

Magnesy i naklejki na lodówkę

Lodówki mogą zostać pokryte pełnowymiarowymi panelami magnetycznymi do lodówek. To ozdobne magnesy, które całkowicie zmieniają wygląd naszej lodówki w ciągu kilku minut. Mogą być proste, chociażby w jednolitym, wybranym przez nas kolorze. Możemy jednak puścić wodze fantazji i zdecydować się na jakiś kolorowy wzór. Dostępne projekty obejmują kamuflaż, krajobrazy, zwierzęta i wiele innych.

Co ciekawe, magnesy nie są przeznaczone tylko do lodówek. Niektóre firmy oferują również magnetyczne pokrycia do zmywarek. Są one równie łatwe do zainstalowania jak te na lodówki. To jeden duży magnes, który łatwo przykleja się do naszego urządzenia. Możemy połączyć stylistycznie zmywarkę z lodówką i całkowicie zmienić ich wygląd.

Możemy zdecydować się na inny magnes na w zależności od sezonu i regularnie je zmieniać. Zimą na lodówce możemy umieścić śnieżny motyw, a następnie zmienić na wiosenne kwiaty, gdy zacznie się robić ciepło. Na Wielkanoc na naszym sprzęcie mogą zagościć króliki i kurczaczki, a następnie zmienić się w letnią plażę. Gdy liście zaczną zmieniać kolor nasza lodówka może stać się bardziej jesienna, a na Boże Narodzenie może być naszą świąteczną dekoracją. Możemy ozdobić swoją lodówkę i zmywarkę przez cały rok. Możemy znaleźć również bardziej subtelne wzory, w tym słoje drewna, stal nierdzewną i szereg jednolitych kolorów.

Należy zrozumieć różnicę pomiędzy naklejkami i matami magnetycznymi na lodówkę. Naklejki są samoprzylepne, odporne na wodę i zabrudzenia. Jeżeli jednak chcemy uniknąć stosowania naklejanych elementów to możemy wybrać równie trwałe magnesy.

Ogromną zaletą magnesów i naklejek od Magic and Style jest to, że są one wykonywane na zamówienie i dokładnie dopasowywane do wybranego przez nas formatu. Nie musimy się więc martwić tym, że będą one zbyt małe lub zbyt duże. Wszystko będzie perfekcyjnie dopasowane do naszego wnętrza.

Naklejki na lodówkę i nie tylko, to idealny sposób, aby niewielkim kosztem całkowicie odmienić swoje wnętrze. Mogą one służyć temu, by zasłonić zniszczony już sprzęt lub by chronić nowy przed zarysowaniami. Niezależnie od naszego celu na pewno sprawią nam wiele radości.