Okulary przeciwsłoneczne damskie oraz unisex na wiosnę i lato 2019

Każdy nadchodzący sezon jest dla wielbicieli mody ekscytującym czasem zmieniania się trendów, jednak nic nie cieszy tak bardzo jak trendy wiosna/lato, które przynoszą zwykle spore zmiany w kwestii trendów dla okularów przeciwsłonecznych. Rok 2019 jeszcze przed rozpoczęciem tygodni mody i wprowadzeniem do sklepów nowych kolekcji zdaje się zapowiadać na rok pełen różnorodności, odważnych kształtów i ciekawej kolorystyki okularów przeciwsłonecznych, zarówno w wersjach dla kobiet jak i dla mężczyzn. W modzie pojawi się również wiele modeli unisex, które podobnie jak w latach ubiegłych podbiją serca wszystkich fanów czerpania inspiracji zarówno z mody damskiej, jak i męskiej. Jakie modele mają szansę zdobyć w nadchodzącym roku najwięcej uwagi?

Okulary przeciwsłoneczne dla kobiet – wiosna/lato 2019

Wpływ mody sportowej na codzienne stylizacje sprawi, że klasyczne aviatory i pilotki zastąpimy w tym roku okularami o jeszcze większej powierzchni szkieł i jeszcze silniej zaznaczoną górną częścią oprawki. Uwagę przyciągają zdecydowanie modele oversize, lekko niedopasowane do kształtu twarzy, za to przyciągające sporo uwagi. Już dziś na zdjęciach modowych pojawiają się coraz częściej modele takie jak SUN OAKLEY OO9386-05, które bardzo wyraźnie czerpią z mody sportowej i na pierwszy rzut oka przypominają okulary, które ubrałabyś na stok narciarski. Okulary te zdecydowanie nie należą do najbardziej subtelnych, ale o to właśnie chodzi – im bardziej rzucają się w oczy, tym lepiej! Inne propozycje sportowych retro awiatorów na rok 2019 to przede wszystkim model RAY BAN RB3581-N 001 71 z ciekawym akcentem w części łączenia ze sobą soczewek i oversizowy MICHAEL KORS 1024 11944X z kolorowymi soczewkami i nietypowym wykończeniem zewnętrznej strony oprawki wokół szkieł.

 

Sprawdź najlepsze modele przeciwsłonecznych Ray-Banów

 

Dużym zainteresowaniem świata mody mają cieszyć się w tym roku oprawki kwadratowe, o jedynie lekko zaokrąglonych brzegach nadających oprawkom odrobinę kobiecości. To zdecydowanie kolejny ukłon w stronę okularów oversize, które już od kilku lat dość mocno utrzymują się na rynku. W 2019 postawimy jednak na delikatne kolory i modele vintage, a kolorystycznym motywem przewodnim staną się czerwień i żółć. Propozycje takich oprawek mogliśmy obserwować w tym roku na wielu pokazach mody, a dziś możemy sięgnąć po nie także w najlepszych salonach optycznych. Naszą uwagę zwróciły szczególnie modele takie jak przywodzący na myśl klasykę retro model VOGUE VO2843S W656 13, typowy dla okularów Ray-Ban kształt RAY-BAN RB4340 6166 7Y połączony tym razem z beżową, lekko przeźroczystą oprawką, czy oversizowe, ozdobione centkami w różnych odcieniach brązu E.ARMANI EA4094 5026 13, w których z łatwością ukryjesz przed słońcem nie tylko oczy, ale sporą część twarzy.

 

Zobacz popularne damskie okulary przeciwsłoneczne w Soczewki24

 

Nowoczesne oprawki przeciwsłoneczne z kolekcji damskiej i unisex

Zdecydowanym trendem zarówno wśród pań jak i panów mogą cieszyć się w tym roku oprawki bardzo nietypowe. Kształty odbiegające od tradycyjnych kwadratów i owali, podkreślające skrajny indywidualizm modowy i brak przywiązania do prostoty to schemat, na jaki postawiło w tym sezonie wielu projektantów. Kolorowe oprawki, które mogą początkowo wydawać się nieco kiczowate zdecydowanie przemawiają do młodych, podążających z duchem czasu wielbicieli mody. Doskonałym przykładem są tu choćby okulary VERSACE 4334 5119 71 z sześciokątną soczewką i grubą, brązową oprawką, która już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl skojarzenia z latem, modą retro i wypoczynkiem na plaży w bikini z wysokim stanem i stylową chustą zakrywającą włosy przed palącym słońcem.

 

Okulary przeciwsłoneczne UNISEX w ofercie Soczewki24

 

Kocie aviatory? Czemu nie! Wydłużony u góry i zwężający się ku dołowi kształt soczewki okularów to gorący trend już od kilku sezonów, jednak w tym roku projektanci wzięli sobie do serca plan urozmaicania klasycznych modeli okularów. Soczewek typowych dla okularów damskich możemy spodziewać się więc także w modelach unisex, a szukając klasycznych wzorów musimy spodziewać się też nietypowych dla nich urozmaiceń. Przykładów nie trzeba szukać daleko – srebrne VERSACE 4338 5243 6G odwołujące się do stylu retro zyskały nieco odświeżony, nowoczesny wygląd, natomiast klasyczne aviatory otrzymały dzięki VOGUE VO5136-S 2539 5A szansę na połączenie mody unisex z typowo kocim, kobiecym spojrzeniem.

Trudno nie wspomnieć tu też o trwającej modzie na okularki lenonki! Choć projektanci starają się odchodzić od okrągłych soczewek na rzecz nawołujących do lat 90 wąskich soczewek owalnych, klasyczne lenonki w dalszym ciągu podobają się wielu stylistom i trendsetterom, a sami projektanci urozmaicają je o nowe warianty kolorystyczne i ciekawe akcenty konstrukcyjne. Mamy tu choćby typowo rockowy model Versace 4337 5251 80, który ma szansę zawładnąć tegorocznym sezonem festiwalowym oraz całkowicie bezramkowe VERSACE 2176 1252 4Z, których producent uznał że skupienie się na  kolorowych soczewkach w zupełności wystarczy, by zwrócić na siebie uwagę.

 

 

Przypisane znaczniki: