Kurtka Summit L6 Jacket

W warunkach zimowych musimy zmagać się z bardzo niskimi temperaturami oraz opadami śniegu oraz deszczu. Jak najlepiej zabezpieczyć się przed nieprzyjaznymi warunkami? Sposobów jest wiele, ale podstawa to dobra kurta zimowa, która poradzi sobie nawet w ekstremalnych sytuacjach. Rozróżniamy wiele rodzajów okrycia wierzchniego przeznaczonego na sezon zimowy – kurtki puchowe, pikowane, polarowe – to tylko część z dostępnego na sklepowych półkach asortymentu.


Dzisiaj przyjrzymy się bliżej flagowemu produktowi marki The North Face – kurtce Summit L6 Jacket. Na początku chcielibyśmy jednak skupić się na samej marce, która od 48 lat produkuje odzież oraz sprzęt turystyczny słynący z najwyższej jakości oraz zastosowania nowoczesnych technologii. To właśnie technologie gwarantują ogromną przewagę nad konkurencją. Producenta, jako jeden z pierwszych na rynku, zastosował w swojej odzieży technologię gore tex, która w rewolucyjny sposób zapewnia całkowitą wodoodporność oraz przepuszczalność powietrza.

Produkt najwyższej klasy

Kurta należy do produktów z najwyższej półki – świadczy o tym zarówno cena jak i przeprowadzone testy, które potwierdzają niezawodność tego modelu. Projektanci The North Face w trakcie prac nad stworzeniem tej kurtki, przez długi czas współpracowali z bardzo doświadczonymi wspinaczami górskimi, dzięki czemu powstał produkt w 100% przystosowanych do wymogów grupy docelowej.

Zastosowana technologia FuseFrom™ pozwala na zminimalizowanie ilości szwów w kurtce […]

Kurta wypełniona jest puchem, który cechuje się świetnymi właściwościami izolującymi, przez co zatrzymuje bardzo duże ilości ciepła. Puch gęsi należy do najlżejszych oraz najcieplejszych materiałów izolujących. Zastosowanie go w tym produkcie gwarantuje kompleksową ochronę przed zimnem. Zastosowana technologia FuseFrom™ pozwala na zminimalizowanie ilości szwów w kurtce, dzięki czemu jest ona o wiele bardziej odporna na przetarcia oraz uszkodzenia innego typu. Ten model to najlepszy wybór dla profesjonalistów.