Ranking najlepszych spalaczy tłuszczu dla sportowców

Spalacze tłuszczów wraz z odpowiednio dobraną dietą i aktywnością fizyczną są podstawą utrzymania prawidłowej masy ciała i wspomagają odchudzanie.

Składniki spalaczy tłuszczów doprowadzają do przyspieszenia procesów potrzebnych do utraty tkanki tłuszczowej, do których zalicza się termogenezę, lipolizę, oksydację tłuszczów, diurezę, supresję głodu. 

Jak działają spalacze tłuszczu dla sportowców?

Zadaniem spalaczy tłuszczów jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i zwiększenie jego intensywności. Odbywa się to dzięki:

  • Termogenezie polegającej na wytwarzaniu ciepła przez organizm człowieka w celu utrzymania odpowiedniej temperatury, co związane jest ze zużyciem energii. Termogeniki, czyli spalacze tłuszczów stymulują termogenezę poprzez zwiększenie wydatku energetycznego dla utrzymania właściwej temperatury ciała.
  • Lipolizie, która polega na uwalnianiu kwasów tłuszczowych i glicerolu znajdujących się w komórkach tłuszczowych.
  • Oksydacji tłuszczów, czyli spalaniu uwolnionych do krwioobiegu kwasów tłuszczowych, które powinny być wykorzystane przez mięśnie. Czasami zdarza się, że uwolnione do krwioobiegu ponownie wracają do komórek tłuszczowych. Zadaniem termogeników jest pobudzenie mitochondriów znajdujących się w mięśniach do spalenia kwasów tłuszczowych.
  • Diurezie, czyli procesowi wydalania płynów, który może być odpowiedzialny za nadmierną masę ciała i niedoskonałości sylwetki.
  • Supresji głodu, czyli ograniczeniu konieczności spożywania słodyczy.

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Spalacze tłuszczów mogą być włączone do suplementacji praktycznie na każdym etapie cyklu treningowego w momencie, kiedy konieczna jest redukcja masy ciała. Doskonale sprawdzają się u osób, które weszły w etap zastoju, czyli braku postępów w odchudzaniu.

Odpowiednio dobrany spalacz tłuszczu może przyspieszyć proces obniżenia wagi ciała i osiągnięcia zamierzonych efektów. Wybór odpowiedniego specyfiku jest uzależniony od indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia, stopnia zaawansowania treningowego oraz wyznaczonego do osiągnięcia celu.

Rynek oferuje bogaty wybór tego rodzaju produktów. Każdy sportowiec bez problemu znajdzie suplement odpowiadający jego potrzebom. W ofercie znajdują się nie tylko preparaty jednoskładnikowe, ale również formuły oparte na kombinacji różnych związków.

tłuszcze

5 najlepszych spalaczy tłuszczów dla sportowców

Najczęściej wybieranymi przez konsumentów spalaczami tłuszczu jest:

  • Brawn Kamikaze. To jeden z najbardziej zaawansowanych tego rodzaju produktów na rynku, jest termogenicznym spalaczem tłuszczu stworzonym specjalnie w celu wspomagania utraty tkanki tłuszczowej. Jest innowacyjnym reduktorem o niespotykanej dotąd skuteczności działania renomowanej firmy Brawn Nutrition. Jego spektrum działania sytuuje się na różnych płaszczyznach, które mają znaczenie w procesie spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Brawn Kamikaze przyspiesza metabolizm spoczynkowy, redukuje szczególnie uciążliwą tkankę tłuszczową, poprawia koncentrację uwagi i posiada niezwykle silne działanie termogeniczne. Zawiera w swoim składzie fukoksantynę, która należy do najskuteczniejszych substancji redukujących tkankę tłuszczową białą. Zazwyczaj przyjmuje się od 1 do 3 kapsułek dziennie w odstępstwie 4 godzin. Należy unikać przyjmowania produktu na 4 godziny przed snem. W jej składzie znajduje się bezwodna kofeina, ekstrakt z bacopa monnieri, ekstrakt wakame, berberyna HCl, 3,5-dijodotyronina, glukonian potasu.
  • Black Mamba spalacz tłuszczu jest niezwykle popularnym suplementem odchudzającym opartym na efedrze. Działa on synergistycznie z dietą i treningiem. Jest ekstremalnym spalaczem tłuszczu przeznaczonym dla doświadczonych sportowców, gdyż wspiera on najbardziej intensywne treningi. Cieszy się dużą popularnością wśród zaawansowanych kulturystów, gdyż działa szybko i skutecznie w miejscach szczególnie opornych na spalanie tłuszczu. Tłumi także apetyt i ochotę na spożywanie słodyczy, a przy tym niweluje znużenie, senność oraz brak motywacji do treningów. Zwiększając wydolność organizmu umożliwia intensywne treningi.
  • Black Bombs jest profesjonalnym suplementem, przeznaczonym dla osób kształtujących swoją sylwetkę. Przyspiesza on metabolizm, zapewnia przypływ energii, a także podnosi termogenezę, stymuluje metabolizm, niweluje uczucie głodu. W składzie suplementu znajdują się aktywne substancje o sprawdzonym działaniu. Zaleca się spożywanie 1 kapsułki dziennie podczas śniadania lub nie później niż na 5 godzin przed snem.
  • Black Widow to wysoce zaawansowana kompozycja skutecznie działających składników, które przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Odpowiednio dobrany zestaw  składników o działaniu lipolitycznym i termogenicznym przyspiesza przemianę materii, redukuje tłuszcz, nawet w opornych miejscach, tłumi apetyt i powoduje przypływ energii tak potrzebnej w trakcie intensywnego treningu. Poprawia również wydolność organizmu.
  • OxyElite jest najsilniejszym i zarazem najskuteczniejszym suplementem pomagającym zredukować tkankę tłuszczową. Już po pierwszej porcji odczuwa się zwiększenie poziomu energii, dzięki czemu można przeprowadzać długie i wyjątkowo intensywne treningi. Przyspiesza on przemianę materii, wzmaga lipolizę, zwiększa poziom energii i motywacji i redukuje apetyt. Stosuje się 1 tabletkę przed śniadaniem i 1 tabletkę na pół godziny przed treningiem.