Akcesoria do treningu siłowego – jak wybierać?

Budowanie wymarzonej sylwetki kojarzy Ci się z długimi i mozolnymi treningami na siłowni? To jest już przeszłość. Obecnie możesz zrobić świetną formę, nie wychodząc z domu.

Będą Ci jednak potrzebne akcesoria, które znacznie wspomogą Twój progres. Jakie wybrać urządzenia do treningu siłowego?

Zrób formę w domu — najlepsze akcesoria do treningu siłowego

Gumy oporowe

W ostatnim czasie jednym z najprzydatniejszych akcesoriów podczas treningu domowego są gumy oporowe. Te proste przyrządy mają mnóstwo zastosowań i za ich pośrednictwem będziesz mógł wykonać ćwiczenia na każdą partię mięśni.

Zaczynając od rozgrzewki. Na gumach można wykonywać lekkie ćwiczenia, które rozciągnął i rozgrzeją Twoje mięśnie. Takie rozwiązanie sprawi, że będę w pełni przygotowane do intensywnego treningu siłowego.

Podczas serii właściwych gumy są użyteczne w trakcie tworzenia nowych ćwiczeń, których ciężar jest w pełni oparty na przyrządzie np. uginanie ramion. Mogą też stanowić dodatkowe obciążenie przy wykonywanie standardowych ćwiczeń, które pozwoli Ci znacznie rozwinąć siłę.

Gumy oporowe są niezwykle małe i elastyczne. W związku z tym możesz zabrać je ze sobą wszędzie. Stwarza to więc możliwość regularnego treningu podczas wyjazdów służbowych, czy wakacji.

Hantle winylowe

Kolejnym bardzo ważnym sprzętem w domowej siłowni są hantle winylowe. Te małe gabarytowo akcesoria umożliwiają urozmaicenie każdego treningu. Posiadając zestaw dwóch małych hantelków Twój zakres ćwiczeń, który możesz wykonać zwiększy się parokrotnie.

Z parą hantli możesz wykonywać te same ćwiczenia co dotychczas, ale na większym poziomie. Dołożenie obciążenia przy przysiadach, wypadach, czy spęciach brzucha znacznie wspomoże Twój progres. Dodatkowo hantle umożliwiają wykonywanie nowych ruchów, takich jak unoszenie ramion z hantlami i wiele innych.

Delikatne obciążenie znacznie usprawni Twój trening cardio. Znacznie podnosi intensywności treningu  i podnieść poziom trudności danego treningu. Dzięki nim możesz wykonać burpees z hantlami czy pompkę z przejściem do deski bokiem i uniesieniem hantla do góry. Te efektywne ćwiczenia pozwolą Ci spalić dużo więcej kalorii, a przy okazji zbudować siłę. 

Budowa hantli sprawia, że są one bardzo wytrzymałe więc nic się nie stanie, jak spadną Ci na podłogę raz, czy dwa. Dodatkowo są niezwykle małe, więc nie będą zajmować Ci cennej przestrzeni.

Piłka lekarska

W ostatnim czasie bardzo modna piłka lekarska to klucz do budowania siły. Ten niezwykle prosty przedmiot daje możliwość znacznego urozmaicenia treningu, a co za tym idzie szybką budowę siły. Przyrząd może być wykorzystany na wiele sposobów do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • Przysiady z piłką nad głową — wystarczy, że uniesiesz kilkukilogramową piłkę nad głowę i wykonasz klasyczny przysiad. Natychmiastowo poczujesz dużo większe obciążenie i bardziej intensywną pracę mięśni.
  •  Zakroki w tył ze skrętem brzucha — Świetnie ćwiczenie, które oprócz budowania siły pali mnóstwo kalorii.
  • Spięcia brzucha do siadu z piłką — Jeżeli chcesz mieć ładny i estetycznie zbudowany brzuch to piłka lekarska i odrobina brzuszków Ci to zagwarantują.

Piłka lekarska umożliwia również intensywne wykonywanie treningu cardio. Wynika to z możliwości wykonywania rozmaitych ćwiczeń takich jak:

  • burpees z uniesieniem piłki nad głowę,
  • wyskok z przysiadu i wyrzut piłki do góry,
  • dynamiczne pompki wykonywane na piłce.

akcesoria

Ławeczka do ćwiczeń

Bardzo ważnym elementem każdej domowej siłowni jest porządna ławka. Prosta, najlepiej z możliwością regulowania kąta nachylenia. Posiadając taki sprzęt możesz go połączyć z hantlami winylowymi lub sztangą i wykonać rozmaite ćwiczenia na klatkę piersiową.

Sztanga

Porządna sztanga o wadze 20 kg to podstawa treningu siłowego. Ten niezwykle użyteczny przyrząd pozwoli na wykonywane różnych ćwiczeń, zaczynając od wyciskania na klatkę, aż po przysiady. Po zrobieniu odpowiedniego progresu możesz dokupić dodatkowe obciążenie na sztangę. Trenowanie na większych ciężarach zapewni Ci wzrost siły i masy mięśniowej.

Mata

Mata do ćwiczeń to największy sprzymierzeniec Twojego treningu brzucha. Pozwala ona na komfortowe wykonywanie treningu środkowej sekcji z uwzględnieniem własny masy ciała.

Zbudowanie własnej siłowni, która zapewni Ci świetną sylwetkę to prosta sprawa. Wystarczy wybrać parę najpotrzebniejszych akcesoriów i można zabierać się do roboty, nie wychodząc z domu lub mieszkania.