Audiobajki dla dzieci  – co to takiego?

Ciekawe zabawy dla dzieci odgrywają niezwykle istotną rolę w rozwoju najmłodszych. Warto szukać dla swoich pociech rozrywki, która nie tylko będzie je zajmować przez dłuższy czas, ale również pozytywnie wpłynie na rozwój ich wyobraźni, kreatywności lub logicznego myślenia. Idealnym sposobem na pobudzenie dziecka do twórczego działania są bajki. Szczególnie dobrym wyborem będą te w wersji audio. Dlaczego? Sprawdź poniższy tekst, aby się dowiedzieć.

Bajki w wersji audio to doskonała alternatywa dla filmów i książek

Dzieci uwielbiają bajki. Różne historie o rycerzach i księżniczkach, zwierzętach, mieszkańcach innych planet oraz innych postaciach zajmują dziecięce głowy na wiele długich godzin. Zapewniają im ciekawą rozrywkę oraz wzorce do naśladowania. Im bardziej interesująca jest przedstawiona historia, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko z łatwością wciągnie się w fabułę i będzie chętnie do niej wracało.

Większość osób kojarzy bajki dla dzieci przede wszystkim z animowanymi filmami oraz bogato ilustrowanymi książkami. Niestety małe dzieci nie potrafią czytać, co oznacza, że druga opcja jest dla nich niedostępna. Z kolei pierwsza wiąże się ze spędzaniem wielu godzin przed ekranem telewizora lub komputera, co nie ma pozytywnego wpływu na delikatny i wrażliwy wzrok dziecka. W takiej sytuacji doskonałą alternatywą będą nagrania audio z bajkami.

Audiobajki ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. To idealny sposób na zapewnienie dziecku ciekawej i kreatywnej rozrywki, która nie będzie jednoznaczna z wielogodzinnym przesiadywaniem przed ekranem telewizora lub komputera. Dziecko może słuchać historii z podziałem na role na słuchawkach lub bezpośrednio z głośników radia lub komputera. Fakt, że bajki w wersji audio są nagrane na płyty sprawia, że można odtwarzać je na wielu różnych urządzeniach.

Świetne zajęcie na wiele

Audiobooki z oferty Bajek-Grajek

godzin i kreatywny rozwój

Bajki w formacie audio są idealnym zajęciem dla dzieci. To rozrywka na długie godziny, która pozwala na rozwinięcie kreatywności i wymyślanie wielu różnych zabaw twórczych, związanych z tematem odsłuchanej bajki. Dzięki takim historiom Twoje dziecko będzie mogło rysować postacie z ulubionych historii według własnego pomysłu, a także wystawiać inspirowane ukochaną bajką przedstawienia i domowe teatrzyki.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swoją kreatywność i twórczość, to koniecznie wybierz dla niego bajki w wersji audio. To idealny sposób na zainteresowanie pociechy, która chętnie będzie wracać do ulubionych historii, aby móc wymyślać ich ciąg dalszy lub odgrywać scenki z lalkami i pluszakami w swoim własnym pokoju. Jeśli masz czas, to możesz także pomóc swojemu maluchowi w stworzeniu dopasowanych kukiełek lub pacynek, które będą idealnymi aktorami do wystawienia teatrzyku dla pozostałych członków rodziny. Audiobajki będą również świetną inspiracją do wykonywania własnoręcznych ilustracji przez dziecko. Ze względu na to, że są to bajki bez obrazu, to Twoja pociecha będzie miała ogromne pole do popisu oraz dostanie szansę, aby puścić wodzę fantazji.

Decydując się na bajki w formacie audio, warto wybierać historie od sprawdzonych wydawnictw. Wysokiej jakości audiobajki są nagrywane przez profesjonalnych aktorów i z podziałem na role. Daje to gwarancję, że wszystkie sceny będą odpowiednio zaakcentowane, a dziecko nie pogubi się w zmieniających się postaciach, których nie widzi. Doskonałym wyborem będą na przykład nagrania bajek dostępne w księgarni internetowej bajki-grajki.pl, gdzie znajdziesz tylko i wyłącznie profesjonalnie nagrane historie, które na pewno pokochają Twoje pociechy.