Biżuteria Pandora – idealna ozdoba dla każdej kobiet?

Pandora jest jedną z wiodących marek jubilerskich. Jej produkty nieodmiennie budzą zachwyt każdej kobiety bez względu na wiek.

Dzięki szerokiemu asortymentowi i niezwykłej kreatywności projektantów biżuterii marka zyskuje coraz więcej zadowolonych klientek. To małe dzieła sztuki, dopełniające każdą stylizację i wyrażające osobowość jej posiadaczki.

Jaka jest historia marki Pandora?

Pandora założona została w 1982 roku przez duńskiego złotnika Per Enevoldsena i jego żonę Winnie. Zapragnęli oni stworzyć dla każdej z kobiet wysokiej jakości ręcznie wykonane wyroby jubilerskie. W tym celu udali się w podróż z Kopenhagi do dalekiej Tajlandii, gdzie zetknęli się z wysoko wykwalifikowanymi rzemieślnikami, którzy tworzyli ręcznie biżuterię z różnych metali wykorzystując także kamienie.

Już w 1989 roku Pandora pojawiła się na rynku wyrobów jubilerskich i zaczęła produkcję biżuterii. Kojarzące się niezmiennie z marką charmsy produkowane od 2000 roku od razu podbiły rynek tego rodzaju wyrobów. Firma szybko rozpoczęła działalność w USA, Kanadzie, Australii i Niemczech, a później Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Dynamiczny rozwój sprawił, że stała się ona marką globalną, która zachwyca kobiety niemal w 90 krajach i na sześciu kontynentach. Niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i to zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych pań. Każda z nich znajdzie biżuterię, która powoli im wyrazić swój własny styl. 

Jaka biżuteria kryje się pod marką Pandora?

Świat biżuterii Pandora zachwyca niepowtarzalnością i oryginalnością. Fascynuje każdą z kobiet i jest najlepszym wyborem zarówno młodych dziewczyn, dojrzałych kobiet, jak i tych w podeszłym wieku. Uniwersalność produktów tej sprawia, że kobiety w różnym wieku wybierają biżuterię Pandora.

Każda z nich znajdzie tu coś dla siebie, co w najdoskonalszy sposób wyrazi charakter, upodobania i ich osobiste historie. Ze względu na szeroki wybór biżuterii można zaopatrzyć się tu w pierścionki, także zaręczynowe, naszyjniki, kolczyki, bransoletki i zupełnie wyjątkowe charmsy na różne okazje, wykonane ze złota, srebra, platerowane złotem, również różowym.

Spersonalizowane ozdoby marki Pandora dają każdej kobiecie możliwość wyrażania nie tylko swojego stylu, ale również indywidualności i wyjątkowości, dlatego wyroby te podbiły serca pań na całym świecie. Najbardziej znanym produktem są oczywiście bransoletki z zawieszkami.

Kompletowanie bransoletek z charmsami stwarza możliwość komponowania własnej, indywidualnej i niepowtarzalnej biżuterii zgodnie z nastrojem, dniem tygodnia, czy nadarzającą się okazją. Podobne możliwości spersonalizowania biżuterii dają inne jej elementy takie jak naszyjniki i pierścionki, a także kolczyki. Jest to możliwe dzięki haczykom i dużemu wyborowi różnorodnych zawieszek.

pandora

Jakimi kamieniami ozdabiają projektanci biżuterię marki Pandora?

Zaletą biżuterii Pandora jest wykorzystanie różnych kamieni w najpiękniejszych odcieniach, które dodają biżuterii tej marki niepowtarzalnego blasku i kolorów. Są wśród nich te sztuczne, syntetyczne, naturalne oraz diamenty. Ich trwałość jest czynnikiem, który decyduje, w jakim rodzaju biżuterii sprawdzi się najlepiej.

Celem jest zadowolenie każdej klientki. Biżuteria z kamieniem zarówno sztucznym, syntetycznym i naturalnym sprawdzi się doskonale zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Dla uzyskanie niezwykłego efektu wizualnego i wydobycia wszystkich atutów kamienia poddaje się go obróbce takiej jak:

  • wybielanie w celu rozjaśnienia kamienia, na przykład perły,
  • dyfuzja, która sprawia, że powierzchnia bezbarwnego kamienia nabiera koloru, a środek pozostaje bezbarwny,
  • barwienie, które pogłębia i ujednolica kolor nie tylko kamieni, ale również pereł,
  • wypełnianie pęknięć, za pomocą wstrzykiwania bezbarwnego plastiku lub szkła, co zwiększa jego przejrzystość i wytrzymałość, a także wypełnia rysy i pęknięcia,
  • działanie ciepłem, które powoduje rozjaśnienie lub przyciemnienie kamienia, a także zmianę jego koloru bądź zwiększenie przejrzystości,
  • impregnacja w postaci wstrzykiwanego bezbarwnego oleju, wosku oraz żywicy, co  poprawia wygląd kamienia,
  • naświetlanie pogłębia lub dodaje koloru diamentom, perłom i innym kamieniom,
  • wiercenie laserowe, któremu poddaje się diamenty w celu usunięcia z ich wnętrza ciemnych inkluzji, co zwiększa przejrzystość kamienia.

Efektem tych zabiegów jest zachwycająca kolorem, blaskiem i nieskazitelnością biżuteria, która nosi znamiona małego dzieła sztuki. Nieodmiennie marka nowości Pandora fascynuje i zachwyca kobiety na całym świecie bez względu na wiek.