Jak wybrać kokon niemowlęcy?

O swoje dziecko należy dbać, a kokon niemowlęcy to jedna z niezbędnych rzeczy w wyprawce maluszka. To właśnie w tym kokoniku dziecko będzie układane do snu. Ma on różne rozmiary, więc każde dziecko z pewnością się w nim zmieści. Na co jednak zwracać uwagę, przy wyborze takiego sprzętu? Jak wybrać kokon niemowlęcy, by spełniał on wszystkie swoje założenia i był dobrze dopasowany do maluszka?

Na co zwracać uwagę, przy wyborze kokonu niemowlęcego?

Wielu rodziców myśli, że najważniejsze w wyborze kokonu niemowlęcego, jest jego kolor, oraz to, w jaki sposób wygląda. Owszem, estetyka jest potrzebna, niemniej jednak nie jest to najważniejsze! Trzeba pamiętać, że kokon ma służyć przede wszystkim dziecku, a nie rodzicowi! Dlatego też zamiast na wyglądzie, powinno zwracać się uwagę na wygodę takiego kokoniku. Powinien być on wykonany z materiałów, które są przyjemne w dotyku przy kontakcie ze skórą niemowlęcia. Materiały, z których wykonany jest kokon powinny być jak najbardziej naturalne. Doskonałym przykładem może być bawełna – na rynku dostępne jest naprawdę multum modeli kokonów wykonanych ze 100% bawełny właśnie!

Oprócz materiałów, także wielkość kokonu musi się zgadzać – nie każde dziecko ma taką samą długość, nie każde dziecko może mieć ciasno zawiązywane pieluchy. Niektóre dzieci potrzebują być szeroko pieluchowane. Dlatego tak ważne jest, aby kokon miał odpowiednią wielkość. Najlepiej wybrać taki sprzęt, którego rozmiar jest regulowany, dzięki temu będzie można używać go znacznie dłużej. Należy jednak przede wszystkim pamiętać o tym, że kokon ma służyć maluszkowi i to on ma się w nim czuć wygodnie i przytulnie.

Inne aspekty o których trzeba pamiętać, przy wyborze kokonu niemowlęcego

Wróćmy na chwilę do wyglądu kokonu niemowlęcego – w pewnym stopniu trzeba jednak zwrócić na niego uwagę. O czym mowa? O dobrym, jakościowym wykonaniu – szwy muszą być porządnie wykonane, cały kokon ma być porządnie wykonany. Dzięki zwróceniu uwagi na szczegóły, można dokonać wyboru, który będzie służył przez długi czas, aż do momentu, w którym dziecko nie wyrośnie z kokonu.

Warto wspomnieć, że tak samo, jak inne rzeczy dla dziecka, tak też i gniazdko musi być regularnie prane, aby pozbyć się z niego nie tylko ewentualnego brudu, ale także bakterii. Poza tym, warto także wziąć pod uwagę te kokoniki, które mają jakieś ciekawe plusy, takie jak wyjmowany materacyk. Dzięki temu cały kokon będzie znacznie prostszy do zachowania w czystości, ponieważ będzie można dużo łatwiej go prać. Tak, o tych wszystkich rzeczach należy pamiętać, przy wyborze odpowiedniego kokonu dla swojego niemowlaka.

Podsumowanie

Kokon niemowlęcy to świetna inwestycja dla swojego dziecka, ale właśnie trzeba pamiętać, że jest to rzecz właśnie dla dziecka, a nie dla rodzica. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kokon wygodny, w którym maluszkowi dobrze będzie przebywać, niż kokon piękny, którym rodzic będzie mógł się pochwalić na instagramie lub innych portalach społecznościowych. Oczywiście na rynku wiele jest dostępnych opcji, które nie tylko są wygodne, ale także naprawdę piękne i estetyczne. Jeżeli więc jest taka możliwość, by kupić kokon zarówno ładny, jak i wygodny, to warto z tej opcji skorzystać. Ale zawsze trzeba mieć na względzie dobro maluszka!

Przypisane znaczniki: