Kto i na jak długo może wypożyczyć samochód w CaRent-24?

wypożyczalnia samochodów warszawaW wypożyczalniach samochodów można wynająć auta zarówno na krótkie okresy, jak też i na te dłuższe. Wydawałoby się, że jak we wszystkich innych biznesach, także tutaj każdy skorzystać z usług takiej firmy. Jednak to nie jest prawda. Samochody, to mimo wszystko bardzo drogie przedmioty, więc oczywistym jest, że firmy wypożyczające je będą nakładać na swoich klientów pewnego rodzaju obostrzenia. Jakie są zatem warunki, które na swoich klientów nakładają wypożyczalnie aut? Drugą kwestią natomiast jest to, na ile można jednorazowo dany pojazd wypożyczyć? Czy możliwe jest przeciąganie wypożyczenia danego auta praktycznie w nieskończoność, czy jednak trzeba będzie go po pewnym, określonym czasie oddać?

Kto może wypożyczyć samochód w CaRent-24?

warszawa wypożyczalnia samochodówOczywiście, bezwzględne jest to, aby osoba wypożyczająca dany pojazd, miała ważny dokument prawa jazdy. Bez niego, samochody nie są wypożyczane. Oprócz tego, taka osobo, musi się wylegitymować aż dwoma dokumentami, które potwierdzą jej dane osobowe (tak, jednym z nich może być wspomniane prawo jazdy, a drugim np. paszport lub dowód osobisty). Ale czy to jest wszystko, o co muszą się martwić osoby, które chcą pojeździć autem z wypożyczalni? Nie!

Przede wszystkim, aby wypożyczyć przeciętne auta z wypożyczalni CaRent-24, osoba musi mieć ukończone 20 lat i co najmniej od roku powinna posiadać prawo jazdy. Natomiast, jeżeli chce ona wypożyczyć auta klasy premium, to wiek zostaje podniesiony do lat 25, przy jednoczesnym posiadaniu ważnego prawa jazdy od trzech lat. W zasadzie na tym kończą się warunki dotyczące osób, którym wypożyczane są samochody. Jak więc widać, trzeba po prostu udowodnić to, że jest się dobrym kierowcą, który uważa na drogach i nie popisuje się przed innymi. Ma to na celu oczywiście zabezpieczenie auta, przed ewentualnymi wypadkami, kolizjami i stłuczkami powstałymi z winy kierowcy, który nie przestrzega przepisów.

Na jak długo można wypożyczyć auto?

Możliwe są dwa typy wynajmu samochodu, albo wynajem krótkoterminowy, albo wynajem średnioterminowy, wynoszący okres od jednego do nawet dwudziestu czterech miesięcy! Można więc powiedzieć, że na raz możliwej jest wynajęcie danego pojazdu na okres nie dłuższy niż dwa lata. Prawdą jest jednak to, że z pewnością można się dogadać z wypożyczalnią, zwłaszcza jeżeli regularnie i na czas płaci się za wynajem auta. Oczywiście warto podkreślić, że wynajmy krótkoterminowe są cenowo droższe, w przeliczeniu na doby, od wynajmów dłuższych.

Bo warto wiedzieć, że wynajem rozpoczyna się od chwili przekazania samochodu klientowi i liczony jest w oparciu o pełne doby (czyli okresy 24-godzinne).

Warto wiedzieć też, że wyjazd za granicę musi być zgłoszony do wypożyczalni i musi zostać uzyskana zgoda na taki wyjazd. Natomiast wyjazdy do takich miejsc, jak Ukraina, Mołdawia, Rosja oraz Białoruś są zabronione ze względu na toczące się w tamtych rejonach wojny.

Zdecydowanie warto jest wypożyczyć auto, ponieważ wynajem samochodów potrafi zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jest szybkie i prosty. Takim pojazdem bez problemu można przemieszczać się po całej Polsce! Dla kogoś, kto nie chce inwestować w swoje własne auto (jest to skarbonka bez dna!), jest więc to opcja naprawdę bardzo atrakcyjna.