Lustrzanki Canon – przegląd najpopularniejszych modeli

Jeżeli szukamy własnej lustrzanki to Canon jest prawdopodobnie jedną z kilku marek, które rozważamy. Aparaty tej firmy są kompatybilne z niesamowitą gamą obiektywów i są względnie proste w użytkowaniu. Co więcej marka posiada ogromną gamę modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno początkujący, jak i zaawansowani fotografowie. Wybierając odpowiedni model i obiektywy będziemy też w stanie skompletować zestaw odpowiedni do każdej specjalizacji. Jakie są najpopularniejsze modele?

Canon EOS M50

Jest to jeden z modeli Canona uważany za najlepiej sprawdzający się dla podróżników. Jest mały i lekki, a jednocześnie naprawdę potężny. Jego największe zalety to sprawnie działający ekran dotykowy i wbudowany elektroniczny wizjer. Wśród wad wymienia się jednak ograniczony zakres obiektywów. Seria lustrzanek EOS M bez lustra firmy Canon była w przeszłości trochę ignorowana przez użytkowników, ponieważ nie mogli oni zrozumieć w jaki sposób pasuje ona do gamy cyfrowych lustrzanek firmy Canon. Jednak dzięki aparatowi EOS M50 zyskała ona nowe życie. To sprzęt, który jest łatwy w obsłudze dla początkujących, ale ma elektroniczny wizjer (dzięki czemu nie polegamy jedynie na tylnym ekranie podczas komponowania zdjęć) i jest oferowany w przystępnej cenie.

Obiektyw EF-M 15-45 mm f / 3,5-6,3 IS STM ma mechanizm chowania, dzięki któremu aparat jest mniejszy w czasie transportu, gdy z niego nie korzystamy. Hobbiści mogą oczekiwać szerszego wyboru obiektywów, ale jeżeli podróże są naszą pasją to dostępne opcje będą wszystkim czego będziemy potrzebować.

Canon EOS 80D

Jest to bardzo popularny aparat, zwłaszcza wśród młodych adeptów fotografii. Przede wszystkim dlatego, że ma on ogromny potencjał i jest w przystępnej cenie, a dzięki dostępnym obiektywom może rozwijać się razem z nami. Wśród zalet wymienia się wielość funkcji i łatwość obsługi oraz całkowicie przegubowy ekran dotykowy. Jeśli wybieramy aparat fotograficzny jako student fotografii lub innych sztuk artystycznych, będziemy potrzebować takiego, który będzie wystarczająco mocny i wszechstronny, aby pozostać z nami, gdy będziemy realizować różne zadania, a może nawet pójdziemy w jakimś bardziej specjalistycznym gatunku fotografii jak portrety czy zdjęcia przyrody. Właśnie w takich przypadkach Canon EOS 80D jest idealny i jest najpopularniejszym wyborem. Nie jest to najtańsza lustrzanka cyfrowa firmy Canon, ale oferuje doskonały zestaw wszechstronnych funkcji.

Canon to gwarancja jakości jeśli chodzi o robienie zdjęć.

Należą do nich 24-megapikselowy sensor Dual CMOS AF firmy Canon i pełnozakresowy ekran dotykowy z tyłu. Możliwość wykonywania zdjęć seryjnych w trybie 7 klatek na sekundę jest niezwykle przydatna podczas wykonywania zdjęć w ruchu lub z imprez sportowych. Zaletą jest też dodatkowy panel informacyjny na górnej płycie.

Canon EOS 6D II

To model szczególnie popularny wśród entuzjastów. EOS 6D II jest zamiennikiem oryginalnego EOS 6D. Jest to trochę droższy, ale 6D II jest technicznie dużo bardziej zaawansowany. Zaletą czujnika pełnoklatkowego jest to, że zapewnia on doskonałą jakość obrazu. Częściowo dlatego, że uzyskuje się więcej megapikseli, a częściowo dlatego, że piksele są większe i mogą rejestrować więcej światła. 26-megapikselowy czujnik w 6D II daje przewagę nad 24-megapikselowymi aparatami, ma potężny 45-punktowy system AF do fotografowania z użyciem wizjera i tryb Dual CMOS AF firmy Canon do fotografowania w trybie podglądu na żywo, a także zapewnia przyzwoitą prędkość fotografowania. Świetnym rozwiązaniem jest też uproszczony układ obsługi i kontroli oraz w pełni ruchomy tylny ekran.


Szczególnie polecamy ten aparat Canon od Fotomega <<<