Najlepsze marki opon rowerowych

Na rynku mamy dostęp do licznych rodzajów opon rowerowych, proponowanych przez wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Które z nich są najlepsze? Każdy miłośnik jazdy na rowerze będzie miał zapewne na ten temat swoje własne zdanie, lecz mimo to warto zapoznać się z propozycjami opon rowerowych od najlepszych producentów, jakimi są Bontrager i Schwalbe. Czym charakteryzują się właśnie te opony i przy jakich rowerach sprawdzą się najlepiej?

Opony Bontrager – by trudne szlaki stały się banalnie proste

Opony oferowane przez firmę Bontrager są świetnym wyborem, jeśli planujesz jeździć po nieutwardzonych, trudnych drogach, a także jeśli wiesz, że wybrana przez Ciebie trasa będzie zawierała niebezpieczne zakręty, zwłaszcza np. na szlakach górskich. Guma w tych oponach jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też możesz bez obaw ruszać w ich towarzystwie na podbijanie rzucających poważne wyzwanie dróg.

Przykłady opon Bontrager dostępnych w sklepie PM Bike

BONTRAGER GR1 TI 700x40c

Opona GR1 Team Issue jest idealnym wyborem na drogi szutrowe, m.in. dzięki temu, że zapewnia doskonałą przyczepność. Dodatkową ochronę przed przebiciem zapewnia rozwiązanie Tubeless Ready (TLR), zapewniając przy tym łatwiejszy montaż. Ścianki boczne są dodatkowo wzmocnione poprzez system Inner Strength. Wartą uwagi zaletą jest również korpus 120 TPI, zapewniający niezwykłą sprawność opony i niezapomniane wrażenia podczas kolejnych przejażdżek.

BONTRAGER LT4 Expert 29×2,40

Jest to model specjalnie dostosowany do potrzeb rowerów elektrycznych. Płytki bieżnik umożliwia zwiększenie wszechstronności roweru tak, by mógł się on bez problemów poruszać po asfalcie i poza nim, rozwijając prędkość nawet do 50 km/h. Zwiększoną ochronę przed przebiciem opony zapewnia system Hard Case Lite, który jest doskonale dostosowany do większych prędkości osiąganych dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego. Dodatkową zaletą są odblaski na bokach opony, podnoszące poziom bezpieczeństwa, a także pas ochronny, wykonany z Kevlaru, dzięki któremu zwiększa się wytrzymałość opony na uszkodzenia mechaniczne.

Opony Schwalbe – gotowe na trudne warunki i duże obciążenia

Opony te mają swój początek w czasach, kiedy do ich wykonania nie przykładano zbyt dużej uwagi, co oznacza, że ówcześnie dostępne opony rowerowe ulegały szybkiemu zużyciu. Wówczas priorytetem stało się stworzenie wyrobu, który wytrzyma znacznie więcej, niż towary konkurencji. Tak jest do dziś, przez co opony Schwalbe cieszą się opinią niezwykle wytrzymałych produktów. Opony Schwalbe cechują się niezwykle niską wagą i elastycznością, a do tego niektóre modele z powodzeniem pełnią rolę opon zapasowych, choćby dlatego, że da się je bardzo łatwo zwinąć i przechowywać bez większych problemów w torbie lub bagażniku rowerowym.

Opony Bontrager

Jakie opony Schwalbe znajdziemy w sklepie rowerowym PM Bike?

SCHWALBE Smart Sam 26×2.25 HS 476

Jest to model wyjątkowo uniwersalny, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność bez względu na to, na jakiej powierzchni zamierzasz go wykorzystać. Wysoką wytrzymałość opony zawdzięczamy zastosowaniu mieszanki Addix Performance, dzięki której guma w oponie zachowuje wyjątkową przyczepność na bokach i znacznie zwiększoną trwałość na środku. Gładki środek bieżnika sprawia, że rower porusza się w terenie niezwykle lekko i łatwiej radzi sobie z podjazdami.

SCHWALBE Marathon Mondial 28×1.60 HS 428

Opona idealna do rowerów turystycznych. Jest wzorowana na legendarnym Marathonie XR. Zastosowanie gumowej mieszanki Endurance zapewnia zwiększoną trwałość i dłuższą żywotność opony przy zachowaniu korzystnej ceny, a szybki bieżnik jest doskonałym rozwiązaniem w lekkim terenie. Czy w tej oponie trzeba się martwić o przebicia? Absolutnie nie, a wszystko to dzięki antyprzebiciowej wkładce Race Guard, która nie podnosi masy opony w znaczący sposób, a wszystko to dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy nylonu.

Opony Bontrager i Schwalbe to szeroki wybór dla miłośników jazdy rowerowej, zarówno wyczynowej, jak i lekkiej, miejskiej lub turystycznej. Ich unikalny design i wysoka jakość, która nie przekłada się na znaczne podniesienie cen, sprawiają, że praktycznie każdy może pozwolić sobie na zakup opon, które będą stylowe i wytrzymałe, a przy tym nie zrujnują budżetu.

Przygotowujesz rower na wiosnę? Zajrzyj do sklepu PM Bike!