Toczek na ślub dla druhny

W dzisiejszych czasach toczki wracają do dawnej świetności, a te bardziej odważne kobiety mogą wybierać różne, interesujące propozycje projektantów i pokazać się w nietuzinkowym wydaniu przy najróżniejszych okazjach.

Toczki zyskują na popularności, a do samej Europy przybyły jeszcze w XIX wieku jako inspiracja kultury azjatyckiej. Pierwotnie toczek uważany był za odpowiedni atrybut zamożnych dam i noszony był głównie w porze zimowej.

Toczek idealny na chłodne dni

fascynator na opascePogoda w trakcie wesela nie zawsze rozpieszcza, ale na pewno nie zaskoczy druhen, które wybierają ciepłe i efektowne toczki. To ponadczasowy element wyposażenia sklepów z galanterią skórzaną. Po co kupować kolejną, zwyczajną czapkę z pomponem, jeśli możesz mieć coś, co nie pozwoli gościom weselnym przejść obok ciebie zupełnie obojętnie!

Eleganckie toczki rodem ze wschodnich powieści, takich jak przykładowo Doktor Żywago, to interesująca ozdoba, na którą dziś mogą pozwolić sobie nawet posiadaczki mniej zasobnego portfela. Już za symboliczną cenę dostaniesz naprawdę porządne gatunkowo czapki. Największą popularnością cieszą się już od kilku sezonów czarne lub szare egzemplarze, które komponują się dosłownie z każdym typem płaszcza zimowego.

Druhna i jej toczek

Zostaniesz druhną na ślubie? Z pewnością zastanawiasz się, jak wywrzeć mocne wrażenie na pozostałych gościach, toczek może bowiem okazać się idealnym rozwiązaniem. Ten trik już dawno zaczęły stosować Angielki, dla których toczek to nieodzowna część każdej kreacji.

W krajach anglosaskich panie, które zapraszane są na wesele, starannie wybierają nakrycia głowy. Im bardziej wymyślne toczki, tym lepiej. Typowy toczek dla druhny jest najczęściej małych rozmiarów, dlatego świetnie sprawdza się zarówno przy upiętych jak i niesfornych włosach, ponieważ jego wpięcie jest niezwykle proste. Dodatkowo będzie on elementem oryginalnym i podkreśli typ urody jego posiadaczki.

Z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród wielu propozycji dostępnych aktualnie w wielu sklepach. Toczek nada twojej kreacji odpowiedniej elegancji. Będziesz się wyróżniać jako druhna, jednocześnie zachowując zasadę, iż nikt nie powinien przyćmiewać kreacji Panny Młodej.

Toczek inspirowany stylem retro

welon ślubnyJeszcze na początku XX wieku moda damska przeżywała swój rozkwit. Powabne sukienki z obniżonym stanem, wymyślne plisy, elegancka satyna, sznury pereł na szyi, papieros w dłoni i nieodzowny toczek na głowie. To bardzo kobiece, jednocześnie naprawdę gustowne i niezapomniane stroje, które często bywają inspiracją dla dzisiejszych organizatorów ślubów.

Wcale nie trzeba koniecznie obcinać włosów na krótko i robić tej charakterystycznej fali na głowie. Wystarczy, że sprawisz sobie odpowiedni toczek, na przykład taki z ukrytym po wewnętrznej stronie, małym i praktycznym grzebykiem do umocowania tego nakrycia na głowie. Twój styl fascynuje innych gości, a ty z pewnością poczujesz się jak prawdziwa gwiazda lat 20-tych.

Wolisz koronkę czy może fikuśne piórka? Niebanalne połączenia oraz misterność wykonania wielu toczków może naprawdę zachwycić każdego obserwatora. Do pary będzie ci potrzebny jedynie przystojny gentleman. Jeśli ciągle zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego toczka dla siebie, wspomóż się licznymi stylizacjami proponowanymi na stronach modowych. Bądź odważna, a przede wszystkim pomysłowa, pokaż, że nakrycie głowy może wyrażać twój własny styl, niezależnie od tego, na jakie przyjęcie się wybierasz.