Rowery górskie marki Haibike – styl i technologia

Haibike jest jednym z największych producentów rowerów na świecie zaliczającym się do niemieckiej grupy Winora. Marka ta została założona w 1995 roku jako odpowiedź ze strony producentów na zapotrzebowanie rynku na nowe, technologicznie zaawansowane sprzęty sportowe.

Mimo, że Haibike istnieje stosunkowo krótko rowery oferowane przez nią zawierają w sobie rozwiązania konstrukcyjne i innowacje zaczerpnięte z doświadczenia Winory.

Marka Haikibe oferuje różnorodne modele rowerów i co ciekawe przyczyniła się ona w znacznym stopniu do rozpowszechnienia rowerów elektrycznych, które z roku na rok cieszą się coraz większą i stale rosnącą popularnością. Haibike oferuje nam sprzęt dobrej jakości, wykonany z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów i jednocześnie prezentujący się dynamicznie i profesjonalnie. W asortymencie możemy wybierać zarówno spośród najprostszych modeli tradycyjnych rowerów, po specjalistyczne jednoślady przeznaczone dla zawodowców.

Szczególną popularnością spośród wszystkich produkowanych przez markę Haibike rowerów cieszą się rowery górskie.

Znajdziemy w ich ofercie standardowe rowery górskie o kołach w przedziale 26-29 cali, a także full suspension, all mountain, a także te dostosowane do ciężkeigo enduro. Możemy zakupić zarówno rowery elektryczne jak i te tradycyjne napędzane jedynie siłą naszych mięśni.

Marka Haibike stawia na: karbonowe ramy,

  • dobrze dopasowany i przystosowany do najtrudniejszych warunków osprzęt
  • profesjonalną amortyzację Fox jak i Rock Shox
  • najwyższe grupy napędowe

Wszystko to składa się na całość w postaci odpornego, wygodnego roweru, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Dużą zaletą rowerów Haibike jest fakt, że ich ceny są dostosowane do każdej kieszeni. Niezależnie od kwoty jaką pragniemy wydać na zakup roweru warto spojrzeć co oferuje nam marka Haibike. Już za niewielkie pieniądze możemy otrzymać bardzo dobrej jakości sprzęt, cechujący się świetnymi parametrami. Decydując się na większą inwestycję możemy liczyć na naprawdę wyśmienity sprzęt, który całkowicie zrewolucjonizuje nasze podejście do jazdy na rowerze i przeniesie komfort użytkowania na wyższy poziom.

 

Na jakie modele rowerów górskich Haibike warto zwrócić uwagę?

SEET HARDSEVEN 2.0 2017 jest to model roweru górskiego, który możemy zakupić w granicach 2 tysięcy złotych. Wykonana z aluminium rama gwarantuje niską wagę i jednoczęsnie odporność na czynniki zewnętrzne. Posiada on tarczowy hamulec hydrauliczny, 24 biegi, rozmiar koła wielkości 27,5 cali, a skok amortyzatora można wybrać w wersji 80-100mm lub 100-120mm, co zagwarantuje nam dobrą amortyzację podczas jazdy po bardziej skalistych oraz wszelkich bardziej nierównych trasach. Jest to nowo wprowadzony model roweru, który łączy w sobie prostotę, świetny parametry jednocześnie zachowując przystępną cenę.
Jeśli jednak poszukujemy roweru górskiego marki Haibike warto zainteresować się tymi wspomaganymi napędem elektrycznym. Dobrym przykładem jest model SDURO HardSeven 5.0. Rower ten posiada silnik centralny, który daje nam przeniesioną poprzez łańcuch na tylne koło moc. Umieszczenie silnika gwarantuje znajdowanie się środka ciężkości nisko co w jeszcze większym stopniu poprawia jakość jazdy. Model ten jest niezwykle wyczulony na wszelkie zmiany i ruchy kierownicą, przez co zyskujemy sprawność i precyzję jazdy. Sam rower jest dość ciężki, waży 21 kg, jednak jego funkcjonalność i niezawodność jest warta takiego poświęcenia. Dzięki napędowi elektrycznemu możliwa jest jazda bez pedałowania nawet w prędkości 6 km/h.

HardSeven 5.5

Haibike HardSeven

Innym modelem cieszącym się zadowoleniem pośród użytkowników jest model Greed 9.50. Zbudowany jest on na mocnej karbonowej ramie i wyposażony w wyjątkowo efektywny napęd 11 rzędowy SRAM GX. Za perfekcyjne hamowanie odpowiadają hamulce tarczowe hydrauliczne Tektro gemini. Wygodnie skonstruowana rama umożliwia przyjęcie odpowiedniej pozycji, a dynamiczny kształt modelu gwarantuje uzyskanie odpowiedniego tempa oraz precyzyjną zwrotność.
Rowery marki Haibike zasługują na uwagę ze względu na świetną jakość, dbałość o szczegóły i innowację przy jednoczesnym zachowaniu przystępnych cen. Rowery tej marki charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością oraz gwarantują nam wygodę i komfort jazdy nawet po bardzo nierównych powierzchniach.

Haibike dba o klientów i oferuje produkty przemyślane i zaprojektowane w taki sposób by jazda na rowerze była prawdziwą przyjemnością.