Sklep w dużym mieście – jak zwrócić uwagę klientów?

Zwrócenie uwagi tysięcy osób przechadzających się ulicami i odwiedzających galerie handlowe to nie lada wyzwanie. Niezliczone oferty, które pojawiają się mediach społecznościowych, telewizji, na słupach reklamowych czy billboardach sprawiły, że firmy walczą ze sobą o uwagę konsumentów.

Problemem rośnie w dużych miastach, w których znajduje się wiele sklepów kuszących klientów swoimi produktami i usługami, a przede wszystkim promocjami. Jak wyróżnić się na tle sąsiadujących lokali, zachęcić potencjalnego klienta do odwiedzenia sklepu i nakłonić go do zakupu?

Atrakcyjna witryna = większa sprzedaż

Pierwszy kontakt klienta ze sklepem następuje poprzez witrynę. Badania wykazują, że aż 80% konsumentów decyduje się na odwiedziny w sklepie pod wpływem zachęcającej wystawy. Przygotowanie atrakcyjnej witryny to skuteczna reklama dla Twojej firmy, dlatego oklejanie szyb sklepu to świetny sposób na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów.

Wykorzystanie przestrzeni, jaką jest witryna idealnie nadaje się do zaprezentowania różnych produktów, powiadomienia odbiorcy o promocji i zaproszenia go do wejścia. Przygotowując projekt graficzny, należy pamiętać o zachowaniu umiaru, a także estetyki zgodnej z wizerunkiem sklepu. Kolory powinny pasować do siebie, aby zadbać o spójność projektu i uniknąć na nim chaosu. Gama kolorystyczna reklamy powinna być w tonacjach, które nie przytłoczą klienta. Badania wykazują również, że wzrasta szansa na zauważenie witryny sklepu, jeśli kontrastuje ona z otoczeniem.

Umieszczenie zbyt dużej ilości komunikatów na witrynie może okazać się mało skuteczne, a przechodzący obok klient nie posili się, aby ten tekst przeczytać. Dlatego litery na grafice powinny być wielkie i wyraziste, tak aby komunikat był prosty, zrozumiały, a treść można było szybko przeczytać w ruchu.

Odpowiednio przygotowany projekt graficzny witryny, może sprawić, że witryna stanie się ciekawą, przyciągającą tysiące klientów, reklamą dla firmy. Czasem niebanalne projekty graficzne intrygują i hipnotyzują konsumentów, co przekłada się na lepsze postrzeganie marki, co wpływa także na wzrost zainteresowania sklepem.

biznes

Profesjonalne oklejanie szyb

Równie ważną kwestią co projekt jest współpraca z profesjonalną drukarnią. Niewyraźna i mdła reklama nie osiągnie dobrych wyników, bo nikt nie zwróci na nią uwagi. Dlatego warto zadbać o to, aby nad wydrukiem projektu czuwali specjaliści w swojej dziedzinie, którzy zadbają o to, aby projekt wyglądał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Witryny sklepowe można oklejać różnymi foliami, specjalnie do tego stworzonymi. W zależności od tego jak bardzo ma być nasycony kolor i od tego czy do sklepu ma przenikać światło czy ma zapewniać 100% krycie należy zdecydować się na innego rodzaju folie.

Jeśli do sklepu ma przenikać światło z zewnątrz najlepiej zdecydować się na folię perforowaną, która jest dziurkowana. Jej struktura zawiera malutkie otwory i daje możliwość dokładnego zobaczenia co dzieje się zarówno wewnątrz jak na zewnątrz. Grafika wydrukowana na takiej folii nie wpływa na jakość grafiki. Możemy się z nią spotkać się podczas jazdy komunikacją miejską, ponieważ często autobusy i tramwaje są oklejone właśnie tym rodzajem folii.

Tak samo dzięki folii mrożonej lub tzw. mlecznej do wnętrza sklepu również wpada światło dzienne, jednak w odróżnieniu od perforowanej,  jest ona gładka i tworzy efekt mrożonego szkła, dzięki czemu projekt graficzny reklamy jest wyrazisty i estetyczny.

Folia monometryczna stanowi maksymalne krycie, co oznacza, że nie przepuszcza światła dziennego. Otrzymany efekt graficzny jest najwyższej jakości i można na niej dostrzec najmniejsze detale. Taki wydruk zapewnia też największe nasycenie barw.

Zdecyduj się na oklejenie szyb i ciesz się większym zainteresowaniem

Świadomie zaaranżowana witryna sprawi, że przechodzące osoby zwrócą na nią uwagę, zatrzymają się na chwilę i zainteresowani dobrze przedstawioną ofertą, wejdą do środka. W dużych miastach, gdzie konkurencja jest większa trzeba dołożyć wszelkich starań, by wyróżnić się z tłumu i przede wszystkim zwiększyć sprzedaż w sklepie. Oklejanie szyb w Katowicach i innych miastach wojewódzkich może okazać się skuteczną kampanią marketingową, które pozwoli też zdobyć nowych klientów.