Sklepy ze zdrową żywnością online – rozwój branży

Prawidłowe odżywianie jest podstawą zdrowia. Choroby cywilizacyjne wynikają najczęściej z nieprawidłowej diety i związanymi z nią niedoborami witamin i minerałów oraz brakiem ruchu.

Zmiana nawyków żywieniowych sprawia, że możemy uniknąć wielu chorób lub zapobiec ich rozwojowi. Podstawą zachowania organizmu w dobrej kondycji jest spożywanie zdrowej żywności. Dobrej jakości pożywienie pozwoli nam również zachować właściwą sylwetkę i wagę.

Sklep greenmall.pl jako przykład sklepu online ze zdrową żywnością

Sklep greenmall.pl jest idealnym miejscem dla tych, którym nie są obojętne takie aspekty życia jak:

 • Dbałość o jakość spożywanej żywności i dzięki temu o własne zdrowie;
 • Czysty i uporządkowany dom dzięki rozwiązaniom bezpiecznym dla środowiska;
 • Zachowanie pięknego i zdrowego wyglądu za pomocą ekologicznych kosmetyków;
 • Dbanie o środowisko naturalne poprzez zwrócenie uwagi na rodzaj opakowania kupowanych produktów.

W Polsce coraz więcej osób ma świadomość znaczenia wyborów dokonywanych podczas codziennych zakupów żywności, a także kosmetyków, chemii gospodarczej dla ich zdrowia i środowiska naturalnego, dlatego doskonałym i wygodnym wyborem dla takich konsumentów będzie internetowy sklep greenmall.pl z naturalną żywnością i chemią. W jego ofercie znajduje się:

 • naturalna żywność pochodząca z certyfikowanych ekologicznych upraw, w tym produkty bezglutenowe i bez sztucznych dodatków,
 • zdrowe zamienniki słodyczy oraz bez dodatku cukru ,
 • bogaty wybór wegańskich i wegetariańskich produktów,
 • kosmetyki, w tym także naturalne produkty z konopi, zawierające tłoczony na zimno olej z konopi, czyli olejek CBD.

Opakowania produktów pochodzą z recyklingu, a wypełniacz jest pochodzenia roślinnego, czyli całkowicie biodegradowalny. Działalność internetowego sklepu greenmall.pl jest od początku do końca bezpieczna dla planety i zdrowia człowieka.

Czym jest żywność ekologiczna?

Żywność ekologiczna produkowana jest w gospodarstwach ekologicznych, gdzie unika się stosowania nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin, dodatków do pasz i regulatorów wzrostu. Efektem takiej uprawy i hodowli są produkty bogate w substancje odżywcze, również witaminy i minerały w większym wymiarze niż produkty pozyskiwane za pomocą konwencjonalnej hodowli lub uprawy.

Spożywając taką żywność nie dostarczamy organizmowi żadnych toksycznych substancji, które mogą być przyczyną wielu chorób. To produkty zdecydowanie bezpieczne dla człowieka i jednocześnie gwarantujące dobry i naturalny smak produktów bez dodatków poprawiających smak.

Niezwykle istotną sprawą jest to, że żywność ekologiczna nie podlega napromieniowaniu promieniami jonizującymi dla jej utrwalania oraz nie używa się w jej produkcji składników modyfikowanych genetycznie. W procesie wytwarzanie tego rodzaju pożywienia negatywne oddziaływanie na środowisko ogranicza się w maksymalny sposób lub likwiduje się je całkowicie.

zdrowa żywność

Dlaczego warto wybrać zdrową żywność?

Żywność zdrowa jest najbardziej naturalnym pożywieniem, jakie człowiek może dostarczyć swojemu organizmowi, aby utrzymać go w zdrowiu, pełni sił i witalności. Sklepy ze zdrową żywnością oferują wiele produktów ekologicznych i bio, dzięki którym człowiek stara się generować jak najmniej substancji szkodliwych dla środowiska w formie odpadów i ponownie wykorzystywać materiały, które mają stać się zasobami, bez ich spalania, wyrzucania do powietrza, ziemi, wody, tak by nie zagrażały człowiekowi i innym organizmom żyjącym na Ziemi.

Jest wiele powodów, dla których warto wybierać zdrową żywność. Dotyczą one nie tylko korzyści dla organizmu człowieka, jakie niesie ze sobą wybieranie naturalnych produktów, posiadających certyfikaty, ale również jest wyrazem postawy pełnej szacunku dla środowiska naturalnego i innych istot żywych. 

Badania naukowe wskazują jednoznacznie na zdecydowaną wyższość zdrowej i ekologicznej żywności nad produktami wytwarzanymi w sposób konwencjonalny. Produkty tego rodzaju posiadają:

 • około 30% więcej witaminy C, ponad 20% więcej żelaza, około 14% więcej fosforu, około 30% więcej magnezu,
 • ponad 15% mniej szkodliwych substancji, w tym azotynów,
 • produkty ekologiczne, a przede wszystkim warzywa i owoce, posiadają więcej antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia,
 • produkty ekologiczne posiadają zdecydowanie mniejszą zawartość chemicznych pestycydów niż żywność konwencjonalna.

Poza tym gospodarstwa rolne prowadzące ekologiczne uprawy zużywają mniej energii i emitują mniej gazów cieplarnianych. Sklepy ze zdrową żywnością online gwarantują nam zakup wartościowego i ekologicznego produktu, dlatego warto wybrać sklep internetowy greenmall.pl, oferujący tego rodzaju towar.