Gdzie kupować zieloną herbatę?

Zielona herbata podbiła niedawno serca Polaków. Wybieramy ją bardzo często, ponieważ dużo mówi się o jej właściwościach zdrowotnych.Prawdą jest, że napar z liści herbaty oddziałuje na nasz organizm pozytywnie. Zielona herbata wspomaga m.in. odchudzanie – jest to związane z jej składnikami, które przyśpieszają metabolizm. Dodatkowo jest on bogatym źródłem witamin C, E oraz B, a także soli mineralnych. Osoby starsze spożywają ją, ponieważ obniża ona ciśnienie krwi, a tym samym zmniejsza ryzyko zawału. Moglibyśmy wymieniać zalety tego naparu jeszcze bardzo długo, ale w tym artykule skupimy się na jakości herbaty, którą możemy nabyć w dyskontach oraz supermarketach.

Herbata najniższej klasy

Ostatnie badania pokazują, że herbaty w saszetkach, które możemy kupić w dużych sieciach, nie dają praktycznie żadnych pozytywnych efektów. Z czego to wynika? Na plantacjach herbaty dokonuje się selekcji liści –  te z pierwszego zbioru posiadają najwyższą klasę i są uznawane za najlepsze gatunkowo, natomiast to, co trafia na sklepowe półki to ścinki, które nie oferują nic poza smakiem.

Zielona herbata wspomaga m.in. odchudzanie – jest to związane z jej składnikami, które przyśpieszają metabolizm.

Herbata przypominająca pył nie ma właściwości zdrowotnych, czy w związku z tym możemy czuć się oszukani? Po części tak, ale pamiętajmy, że w takiej cenie nie jesteśmy w stanie otrzymać herbaty wysokogatunkowej. Gdzie zatem dostaniemy taką herbatę? W większych miastach funkcjonują sklepy, które eksportują różne gatunki herbat, w tym również zieloną. Są to prawdziwe herbaty, które wykazują się pozytywnym oddziaływaniem na nasze zdrowie. Również w internecie znajdziemy sklepy oferujące szeroki wybór herbat z całego świata. Ceny tych produktów są oczywiście większe od tych na półkach sklepowych, ale pamiętajmy o różnicy w jakości obu herbat.

Przypisane znaczniki:,