Z czego robi się ekologiczne słodycze?

Zdrowa żywność jest w dzisiejszych czasach szczególnie popularna. Od kilku lat, wciąż wzrasta świadomość na temat zdrowych produktów i zamienników. Odkąd bycie fit zaczęło być sposobem na życie dla wielu osób, w sklepach coraz częściej można natknąć się na żywność bezglutenową, bez zawartości cukru oraz taką, której skład jest całkowicie naturalny.
Ekologiczne słodycze są alternatywą dla każdego z nas. Większość osób lubi podjadać słodkości między posiłkami. Jest to niezdrowe i bardzo zaburza zdrowe nawyki. Jednak dzięki zdrowym składnikom, nawet jedzenie słodyczy nam nie zaszkodzi. Słone oraz słodkie przekąski lubi zapewne każdy z nas. Jak jednak wybrać słodycze, by nie zaszkodzić swojej diecie?

Składniki słodyczy ekologicznych

Skład zdrowych słodyczy jest najczęściej w pełni naturalny. Ich smak jest bardzo zbliżony do zwykłych słodyczy, przez co sięgamy po nie chętniej. Każdy z nas, jedząc słodycze, chciałby uniknąć odkładania się tłuszczu oraz problemów z uzębieniem. Dziś, jest to możliwe dzięki zawartości ekologicznych słodyczy.

  • Cukier – słodkości, nawet te ekologiczne, muszą zawierać w składzie cukier. W przypadku zdrowych zamienników, substancjami słodzącymi może być miód, stewia, ksylitol oraz wyciągi z owoców. Kupując zdrowe słodycze, możemy mieć pewność, że nie zaszkodzimy swoim zębom, ani smukłej sylwetce.
  • Barwniki – w zdrowych przekąskach, nawet barwniki są naturalne. Poszczególne kolory pozyskuje się najczęściej z soku z różnych owoców i warzyw. Barwienie cukierków, żelek czy innych przekąsek, nie grozi więc naszym zębom i nie przyczynia się do wzrostu wagi.
  • Aromaty są pozyskiwane z przypraw i z owoców lub warzyw. Zapach słodyczy i przekąsek – zarówno słodkich, jak i słonych – jest możliwy do uzyskania dzięki naturalnym składnikom.
  • Sól uchodzi za jeden z najbardziej szkodliwych składników, jakie znajduje się nie tylko w słodyczach. W ekologicznych przekąskach, wykorzystuje się nasiona, pestki oraz naturalne przyprawy. Dzięki temu, słodycze są smaczne i nieszkodliwe.
  • Inne składniki – w słodyczach, oprócz zdrowych zamienników, znajdują się również witaminy, minerały oraz składniki odżywcze.

Wszystkie wymienione składniki, które dodawane są do zwykłych słodyczy, szkodzą zdrowiu. Cukier i sól jest stosowana w nadmiarze, co wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, wagę oraz wygląd. Cukier jest szkodliwy szczególnie dla naszych zębów, sól przyczynia się do gromadzenia się tłuszczu, a sztuczne barwniki i aromaty psują nasz układ  pokarmowy.

Spożywanie dużej ilości słodyczy jest znane praktycznie każdemu. Nie idzie to jednak w parze z utrzymaniem prawidłowej wagi  i zdrowego wyglądu. Poza tym, składniki słodyczy niszczą nasze zęby poprzez powstawanie próchnicy czy kamienia. Słodycze, które posiadają same naturalne składniki, nie dość, że nie będą nam szkodzić, to dodatkowo mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Przykłady zdrowych przekąsek:

  • Galaretki owocowe – słodkie, owocowe i pięknie pachnące galaretki mają całkowicie naturalny skład. Barwniki oraz aromaty pochodzą z wyciągów z owoców i roślin.
  • Guma do żucia z ksylitolem – mająca miętowy posmak guma, wpłynie pozytywnie na stan naszych zębów. Żucie gumy, która zawiera ksylitol, jest zdrowe i pozwoli nam zapobiegać próchnicy.
  • Gorzka czekolada – zwykła gorzka czekolada uchodzi za zdrową, jednak ekologiczna wersja jest o wiele lepsza. Skład czekolady to przez wszystkim naturalna substancja słodząca, kakao, naturalne aromaty oraz masło kakaowe.
  • Baton proteinowy – najbardziej popularny produkt spożywczy stosowany przez sportowców. Baton taki zawiera naturalne kakao, niektóre pestki i ziarna oraz – co ciekawe – zieloną Matchę.

Guma do żucia także może być ekologiczna – biodegradowalna. Jej skład jest bardzo prosty i zdrowy: proszkowany sok z trzciny cukrowej*, baza gumowa*, glukoza*, syrop z agawy*, aromat kawy* (*certyfikowany składnik ekologiczny) Takie produkty znajdziecie także w sklepie GREENmall.pl/slodycze-przekaski

Zdrowe słodycze – dla kogo?

Najczęściej, ekologiczne słodycze kupują osoby, które się odchudzają i regularnie ćwiczą. Zdrowe przekąski są również wskazane dla diabetyków oraz dla osób mających problemy z uzębieniem i kośćmi. Jest to jednak dobry wybór dla każdego z nas. Ekologiczne słodycze są smaczne i zdrowe, dzięki czemu nie musimy sobie ich odmawiać. Wybierając zdrowe i ekologiczne słodycze czy przekąski, warto sprawdzić, czy dany produkt zawiera specjalny bio certyfikat.