Smycz automatyczna czy przepinana dla psa? Wybieramy!

Wybór smyczy dla psa to wbrew pozorom kwestia bardzo ważna, którą należy dopasować do potrzeb czworonoga oraz jego właściciela. Od odpowiedniego wyboru tego akcesorium spacerowego zależy komfort wyjść z pupilem oraz jego bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smyczy dla psa i dlaczego? Jaki model najlepiej wybrać, aby zapewnić zwierzakowi i sobie samemu komfort? Czy lepsze są smycze przepinane lub proste, czy może jednak smycze automatyczne? Sprawdź nasze porady i znajdź idealną smycz, która zadowoli i Ciebie, i przede wszystkim Twojego czworonożnego przyjaciela!

Smycze automatyczne i przepinane – wady i zalety

Smycz dla psa będzie towarzyszyć Wam podczas każdego spaceru, dlatego warto dobrze się przyłożyć do jej wyboru. Powinna być ona odpowiednio dopasowana nie tylko do Twoich indywidualnych preferencji i wygody, ale przede wszystkim powinna zapewniać komfort i bezpieczeństwo Twojemu pupilowi. Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru smyczy dla psa, jest dopasowanie jej rodzaju do zwierzęcia. Na rynku akcesoriów dla psów wybór jest naprawdę ogromny. Dostępne są różne typy smyczy, wśród których największą popularnością cieszą się nowoczesne i wygodne smycze automatyczne oraz bardzo klasyczne oraz solidne i bezpieczne smycze przepinane. Jakie są ich wady i zalety? Podpowiadamy.

Zalety oraz wady smyczy automatycznych dla psa i przypinanych

Smycze automatyczne są bardzo wygodne dla właściciela. Pozwalają na szybką i prostą zmianę długości i nie plączą się, ponieważ nadmiar smyczy w każdej sytuacji, można szybko zwinąć. Ich wadą bez wątpienia jest fakt, że nie da się trenować spacerów z psem na luźnej smyczy, ponieważ jest ona stale napięta. Ten rodzaj smyczy nie sprawdzi się także w przypadku psów dużych ras, które mogą okazać się stanowczo zbyt silne na tego typu mechanizm.

Kolejny rodzaj smyczy to smycze przepinane. Są one podobne do klasycznych smyczy prostych, jednak mają regulację długości, którą zmienia się za pomocą specjalnych przepięć i drugiego karabińczyka. Smycze przepinane idealnie sprawdzą się dla dużych i małych psów. Nadają się na spacery miejskie oraz nieco dłuższe wyprawy.
pies ze smycza

Wysokiej jakości smycze przepinane dla psa kupisz na stronie furkidz.eu.

Przede wszystkim postaw na jakość smyczy dla psa

Dopasowanie rodzaju smyczy do potrzeb psa i do rodzaju spacerów, które odbywa to połowa sukcesu. Bardzo istotne jest, aby podczas wyboru idealnej smyczy koniecznie zwrócić uwagę na jej jakość wykonania. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujesz dla swojego pupila, musi być on koniecznie wykonany z materiałów wysokiej jakości. Smycz to nie coś, na czym warto oszczędzać. To na niej prowadzisz psa i dbasz o jego bezpieczeństwo. Pamiętaj, że nawet najgrzeczniejszy i najlepiej wychowany pies podczas spaceru może się czegoś przestraszyć lub zainteresować się czymś na tyle, że będzie chciał spróbować za tym pobiec. W takich sytuacjach smycz dla psamusi być naprawdę mocna i trwała, aby utrzymać psa w ryzach i nie pozwolić mu na niebezpieczną i dla niego, i dla innych ucieczkę. Każda smycz jest bardzo intensywnie eksploatowana i zabierana na spacery po kilka razy dziennie. Aby długo mogła posłużyć, warto zainwestować w naprawdę dobrą jakość.

W przypadku smyczy warto zwrócić także uwagę na jej rozmiary. Dla mniejszych psów należy wybrać cieńszą taśmę z niewielkim karabińczykiem, który nie będzie dla psa zbyt dużym ciężarem. Z kolei w przypadku dużych, silnych zwierząt koniecznie trzeba postawić na naprawdę porządną smycz, która będzie nie tylko szersza, ale także dłuższa, aby idealnie sprawdzić się podczas spacerów z psem i zapewnić mu duży komfort. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, dobrze zapoznaj się ze specyfikacją produktu, aby mieć pewność, że otrzymasz produkt dopasowany do potrzeb swoich i swojego czworonoga.