Soczewki aquaview toric czy warto je wybrać?

Soczewki kontaktowe to idealna alternatywa dla okularów korekcyjnych dedykowana tym, którzy nie przepadają za oprawkami na nosie, prowadzą aktywny tryb życia, cenią wygodę i łatwość obsługi, a przy tym doceniają jak niewidoczne i estetyczne mogą być soczewki kontaktowe. Często można się spotkać jednak z przekonaniem, że noszenie soczewek jest zarezerwowane dla osób ze stosunkowo małymi i standardowymi wadami wzroku, co jest oczywiście błędem. Soczewki kontaktowe Acuvue Moist for Astigmatism to rozwiązanie przygotowane z myślą o osobach cierpiących na astygmatyzm i przywiązanych dotychczas do noszenia okularów korekcyjnych ze szkłami cylindrycznymi. Czy warto wybrać soczewki toryczne, jak porównują się do okularów i czy mogą skutecznie korygować astygmatyzm?

Astygmatyzm – problematyczna wada wymagająca specjalnej korekcji

Astygmatyzm to zaraz obok krótkowzroczności i dalekowzroczności jedna z najczęstszych wad wzroku występująca nawet u co trzeciej osoby na świecie. Powodująca nieostre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka wada jest związana z nierównościami na powierzchni rogówki oka lub soczewki wewnątrzgałkowej, w wyniku których światło z różnych kierunków nie jest załamywane w pojedynczy punkt na siatkówce. Osoby z astygmatyzmem nie widzą ostro linii pionowych i poziomych, kontury obrazów mogą wydawać się rozmyte, a dodatkowo może wystąpić zaburzenie poczucia przestrzeni. Częstym objawem astygmatyzmu są przede wszystkim bóle głowy, mrużenie i tarcie oczu oraz poczucie załamywania się obrazu nie pozwalające swobodnie się poruszać.

Astygmatycy musieli do niedawna ograniczać się do noszenia okularów korekcyjnych ze szkłami cylindrycznymi, które dobierane w zależności od nasilenia wady pozwalają wyrównać ostrość w każdej płaszczyźnie, jednak dziś z powodzeniem mogą przestawić się także na soczewki kontaktowe takie jak Acuvue Moist for Astigmatism. Przed podjęciem decyzji o przejściu na soczewki należy oczywiście skonsultować się z okulistą, który pomoże dobrać ich odpowiednią moc. Dlaczego warto wybrać soczewki toryczne?

Soczewki toryczne – korekcja astygmatyzmu bez okularów

Dzięki wykorzystaniu udoskonalonych materiałów i specjalnej konstrukcji pozwalającej utrzymać soczewkę toryczną w jednej pozycji przez cały dzień, oferowane współcześnie soczewki dla astygmatyków są rozwiązaniem tak samo wygodnym i praktycznym jak tradycyjne soczewki plusy i minusy.

Wybierając soczewki toryczne zamiast okularów możesz mieć pewność, że te nie będą parowały w deszczu, przy wysokiej wilgotności, czy w momencie przechodzenia pomiędzy zimnymi i ciepłymi przestrzeniami zimą. Dzięki soczewkom możesz z powodzeniem uprawiać sporty, a nawet pływać, bez konieczności korzystania z okularów i obaw, że spadną lub ulegną zniszczeniu. Soczewki Acuvue Moist for Astigmatism zapewniają doskonałą jakość widzenia niezależnie od wielkości wady, nawet przy różnowzroczności i dużych dysproporcjach wady w każdym oku. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja soczewek i higiena oczu, a korzystanie z nich szybko stanie się zupełnie naturalnym elementem dnia i nie będzie sprawiało większego problemu niż założenie okularów na nos. Taka wygoda ma zdecydowanie swoje uroki.

Soczewki kontaktowe Acuvue Moist for Astigmatism – komfort i funkcjonalność dla astygmatyków

Jednodniowe soczewki toryczne Acuvue Moist for Astigmatism to jedna z nowszych propozycji w ofercie marki znanej z wysokiej jakości soczewek miękkich. Stworzona propozycja dla osób z astygmatyzmem to przede wszystkim szansa na wyraźne i stabilne widzenie bez stosowania okularów korekcyjnych. Specjalna konstrukcja Accelerated Stabilisation Design – ASD soczewek pozwoliła zagwarantować, że soczewki będą zawsze pozostawały na swoim miejscu, co w przypadku astygmatyzmu jest niezwykle istotne. Zadaniem soczewek torycznych jest między innymi wyrównywanie nierówności na powierzchni rogówki tak, by światło wpadające do oka mogło załamywać się w jednym punkcie – każdy obrót soczewki może nie tylko zaburzać pole widzenia, ale i pogarszać dolegliwości związane z astygmatyzmem. Dopracowanie systemu utrzymania ich w jednej pozycji było tu więc koniecznością, którą udało się skutecznie zrealizować.

Soczewki Acuvue Moist for Astigmatism zostały opracowane tak, by zapewniały oczom pełną ostrość widzenia i stabilizację obrazu przez cały dzień, nie przesuszając przy tym powierzchni oka i pozwalając na swobodną wymianę tlenową przez powierzchnię soczewki. Dzięki wykonaniu w wersji jednodniowej, soczewki nie wymagają dodatkowej pielęgnacji – zakładasz je rano i zapominasz o problemach z widzeniem! Czy mając astygmatyzm warto zrezygnować z okularów i postawić na soczewki toryczne? Dla pełnego komfortu widzenia i całkowitej wolności od oprawek na nosie, zdecydowanie tak.