Wybieramy model piłki nożnej od marki Adidas

Wybór piłki nożnej wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli i choć może wydawać się na pierwszy rzut oka, że wszystkie są do siebie bardzo podobne, to jednak w rzeczywistości poszczególne modele bardzo się od siebie różnią. Na co zwracać uwagę podczas wyboru idealnej piłki nożnej i czy warto postawić na modele od marki Adidas? Dlaczego tak istotne jest dopasowanie piłki pod względem rozmiaru i rodzaju do miejsca gry? Sprawdź nasze podpowiedzi i wybierz piłkę, która posłuży podczas naprawdę wielu, wielu gier!

Piłka nożna dopasowana do Twoich potrzeb

Piłka piłce nierówna. Choć wydawać może się, że poszczególne modele piłek do nogi od Adidasa różnią się przede wszystkim designem i kolorystyką, to w rzeczywistości sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Na rynku obecnie dostępne są naprawdę różne modele piłek do gry w nogę, które różnią się między sobą rozmiarem oraz sposobem wykonania, materiałami, a także przeznaczeniem. Inne modele będą idealne dla dzieci, a inne dla młodzieży oraz dorosłych. Podczas wyboru należy także wziąć pod uwagę to, gdzie będziesz grać – inne warianty są odpowiednie do piłki halowej, a inne sprawdzą się podczas gry outdoorowej. Jeśli zależy Ci na komfortowej grze, to koniecznie zwróć uwagę na piłkę. 

Piłki do gry na hali są lżejsze i mniej sprężyste niż piłki do gry outdoorowej. Powinny one być naprawdę dobrze wykonane i zazwyczaj stawia się na mniejsze warianty, na przykład dla osób dorosłych polecane są piłki w rozmiarze cztery, jeśli mają być wykorzystywane na hali. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, jakie materiały są wykorzystane do jej produkcji. Aby zapewnić sobie dobrą kontrolę podczas gry na sztucznej nawierzchni na hali, koniecznie postaw na piłkę, która ma wykonaną podszewkę z pianki. Będzie ona sprawiać, że piłka będzie mieć stosunkowo niskiego kozła oraz zapewni to zdecydowanie lepszą kontrolę w trakcie gry. 

Piłka na zewnątrz powinna być bardzo solidna i odporna na ścieranie oraz zużywanie nawet na twardej nawierzchni. Bardzo ważna jest jej wodoodporność, dlatego też musi być ona naprawdę solidnie wykonana. W przeciwnym razie nie da się nią grać podczas deszczu czy na mokrej nawierzchni – jeśli piłka będzie wchłaniać wodę, to zrobi się zbyt ciężka do gry. Piłka do gry na boisku zewnętrznym musi być bardziej sprężysta oraz lżejsza. Dla osób dorosłych idealnie sprawdzi się rozmiar pięć, a dla młodzieży polecane są modele w rozmiarze cztery. Z kolei rozmiar trzy to idealny wybór dla grup dzieci, które są w wieku przedszkolnym lub dopiero zaczynają naukę w szkole. 

Piłki nożne Adidas – z czego są wykonane?

Marka Adidas jest obecnie jednym z najpopularniejszych producentów piłek do nogi na świecie. Ich produkty wykorzystywane są przez profesjonalne drużyny z najwyższej ligi. Logo Adidasa znajduje się na piłkach do nogi na wszystkich istotnych wydarzeniach sportowych i marka od lat jest liderem w branży, jeśli chodzi o jakość wykonania i dopracowanie swoich produktów. Dlatego też wybór piłki od marki Adidas to doskonałe rozwiązanie. Ich produkty na pewno posłużą Ci przez bardzo długi czas i zapewnią nie tylko komfortową, ale także bezpieczną grę. W ofercie piłek od tego producenta dostępne są modele wykonane z PCV i PU oraz z podszewką z pianki lub z bawełny czy poliestru. Większość piłek od Adidasa ma wewnątrz umieszczony butylowy pęcherz, co zapewnia wysoką jakość i kontrolę w trakcie gry. 

piłka nożna adidas

Wśród piłek nożnych Adidasa warto zwrócić uwagę między innymi na model Adidas PRO LIGUE 1 Training Pro w rozmiarze 3, który idealnie sprawdzi się jako piłka dla drużyn szkolnych oraz dla dzieci. Dla starszych osób, szczególnie dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia, dobrym wyborem będzie na przykład model Adidas Team Training Pro, który jest bardzo sprężysty i świetnie sprawdza się na zewnątrz. Dla profesjonalistów, którzy mają nieco wyższe wymagania, polecamy modele Adidas CONEXT 19 PRAJA FIFA i Adidas UNIFORIA PRO OMB, które polecane są przez specjalistów.