Zabawki wspierające naukę czytania i liczenia

Każdy dumny rodzic wie jak bardzo stresujące mogą być dla dziecka pierwsze dni w szkole. Nowe otoczenie i wysokie wymagania mogą zniechęcić dziecko do nauki. Warto pomóc naszym pociechom w tak trudnym okresie i zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki do rozwoju swoich pasji i umiejętności. Dobry start zagwarantuje, że dziecko w przyszłości chętnie będzie sięgało po książki i odrabiało zadania domowe. Świetnym pomysłem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pomocne mogą być w tym celu zabawki edukacyjne, które będą usprawniały proces nauki. Ułatwią one proces kojarzenia, zapamiętywania i spowodują, że dziecko nie będzie postrzegało uczenia się jako nudnego obowiązku.

Jakie zabawki edukacyjne mamy do wyboru?

Liczydła i patyczki skutecznie pomogą w nauce matematyki. Dla dziecka cyfry są pojęciem zupełnie abstrakcyjnym, a przyjazne zabawki w łatwy sposób zobrazują na czym polega dodawanie lub odejmowanie. Tradycyjne liczydła w postaci drewnianych korali umieszczonych na patyczkach ułatwi liczenie i wykonywanie prostych działań matematycznych. Patyczki, również są często wykorzystywaną zabawką edukacyjną. Dzięki nim możemy nauczyć dziecko również podstaw mnożenia. Dla maluchów, którym do szkoły jeszcze daleko, możemy przygotować gry polegające na segregacji czy oddzielaniu przedmiotów. Pobudzenie mózgu już od najwcześniejszych chwil ułatwi procesy edukacyjne w dalszych etapach edukacji.

Naukę czytania również możemy z łatwością połączyć z przyjemnością. Dobrym pomysłem są książeczki zawierające kolorowanki pod którymi znajdują się krótkie historie. Dziecko po przeczytaniu może pokolorować obrazek, więc podświadomie skojarzy proces czytania z przyjemnością i nagrodą. Dla mniejszych dzieci, które są na etapie poznawania liter, pomocne mogą być karteczki z daną literą i rysunkiem przedmiotu który się na nią zaczyna. Takie potocznie nazywane fiszki możemy również przygotować sami lub z pomocą naszej pociechy.  Pamiętajmy, że już samo czytanie przez nas książek dzieciom jest podstawą do nauki języka. Podczas tej czynności, dziecko powinno widzieć tekst a my śledźmy palcem, w którym momencie się znajdujemy. Dziecko widząc i słysząc dane słowo podświadomie je zapamięta. Zadbajmy by lektury miały dużą czcionkę oraz ładną, przyjazną dla dziecka oprawę.

Zabawki kreatywne Liger

Pomóż swojemu dziecku rozwijać jego umiejętności, wybierając zabawki edukacyjne posiadające dobre opinie pedagogów.

Od dawno wiadomo, że nauka przez zabawę jest niezwykle efektywna. Niezależnie od tego ile lat ma dziecko, powinniśmy mu zapewnić możliwość rozwoju swoich zainteresowań. Zadbajmy koniecznie o to, żeby zabawki które im podsuniemy były dostosowane do ich wieku oraz posiadały odpowiedni atest. Obecność małych lub zbyt ostrych elementów może stanowić zagrożenie podczas bawienia się. Materiał, z którego wytworzono zabawki również nie jest bez znaczenia. Warto postawić na ekologiczne produkty np. drewniane. Nieprzebadane tworzywo sztuczne może spowodować poważne reakcje alergiczne.

Zabawki edukacyjne posiadające pozytywne opinie pedagogów i nauczycieli znajdziecie na https://liger.net.pl/16-zabawki-kreatywne.