Cechy dobrego roweru miejskiego

Wyróżniamy wiele rodzajów rowerów. Każdy z nich został stworzony do innych celów, przez co różnią się one między sobą zarówno wyglądem jak i osiągami. Obecnie zauważalny jest trend korzystania z rowerów w przestrzeniach miejskich – przewagą roweru nad samochodem jest z pewnością możliwość ominięcia korków oraz brak problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania.


Moda na rower świetnie uzupełnia się z inną trendami związanymi ze zdrowym trybem życia oraz zdrową żywnością, dzięki czemu w ostatnim czasie naprawdę wiele osób przerzuciło się na ten jakże ekologiczny środek transportu. W tym artykule postaramy się przekazać pomocne wskazówki, które ułatwią decyzję przy wyborze odpowiedniego roweru miejskiego. Warto pamiętać, że nie ma roweru idealnego, i za każdym razem będziemy zmuszeni do kompromisu między różnymi rozwiązaniami. Istnieje również możliwość samodzielnego złożenia roweru, ale do tego wymagana jest odpowiednia wiedza oraz umiejętności.

Góral czy kolarzówka?

Wielu miejskich rowerzystów stawia na tzw. rowery holenderskie – są to modele zaopatrzone w błotniki, pełne oświetlenie oraz bagażnik. Holendry cieszę się dużą popularnością i przez wiele osób uznawane są za najlepszy wybór do miasta. Rzeczywiście, jest to rozwiązanie praktyczne, ale nie radzi sobie dobrze z dziurami i wysokimi krawężnikami. W naszym kraju musimy niestety brać te dwa czynniki pod uwagę, ponieważ dziury występują na prawie każdym kroku. Rower kolarski jeszcze gorzej znosi nierówności, ale w przypadku prostych dróg możemy bić na nim rekordy prędkości. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc rower górski, który jest wyjściem pośrednim i łączy praktyczność z dużym komfortem jazdy. Rowery PMBIKE świetnie radzą sobie z krawężnikami oraz nierównościami, a przy okazji możemy na nich osiągać duże prędkości.

Przypisane znaczniki:, , ,