Trek 2018 – najciekawsze rowery Treka na nowy sezon

Trek jest firmą, która produkuje najlepszej jakości rowery na całym świecie. Nic w tym dziwnego, że co roku organizowane są specjalne pokazy lub imprezy masowe, na których prezentowane są zupełnie nowe produkty tej firmy. Rowery oraz różne dodatki rowerowe, są dziś dostępne przede wszystkim w sklepach internetowych oraz w stacjonarnych. Wielu jest miłośników marki Trek i jej produktów – z tego też względu poniżej przedstawiamy różne nowości, jakie weszły do sprzedaży w tym roku.

Nowości, jakie proponuje marka na bieżący rok, zostały zaprezentowane już w drugiej połowie roku 2017. Nowy sezon jest bogaty w wiele ciekawych produktów. Co prawda marka posiada wiele zaawansowanych produktów – ciężko jest dopracować je bardziej – jednak każdy miłośnik rowerów i znawca tej marki mógł dowiedzieć się, jakie ciekawe nowości pojawiły się na rynku Treka. Oprócz nowych produktów, Trek zadbał o zmiany niektórych modeli rowerów tak, by były lżejsze, bardziej wydajne i komfortowe.

1. Między innymi zmianie uległy rowery szosowe. Model Emonda SLR posiada nową, lżejszą ramę. Marka całkowicie zrezygnowała z roweru wersji S, który był jednocześnie najtańszym. Dziś dostępne są więc modele SL oraz SLR. Dodatkowo, kolekcję tę wzbogacono w rowery mające hamulce tarczowe. Poza tym, rama w rowerze ma teraz o wiele więcej miejsca na oponę. Dzięki temu możliwe jest założenie opony o rozmiarze 28 mm, jeśli posiadamy hamulce szczękowe. W przypadku hamulców tarczowych, możemy założyć jeszcze szersze opony.
2. Znane koła z karbonu – Aeolus 3 PRO Tubeless ready są dziś dostępne za 5999 zł.
3. Zmianie uległa również kolekcja Madone, a konkretnie kokpit rowerów. Rower Madone 9.0 to rower mający tę samą ramę. Posiada on jednak mostek tradycyjny i dawną kierownicę. Dzięki temu, możemy z łatwością zdemontować kokpit.
4. Kolekcja Domane również się nieco zmieniła. Rower oparty na tej ramie, mający napis Gravel, jest dostępny w dwóch wersjach – aluminiowej i karbonowej.
5. Kolekcja, której nie ominęły zmiany, to znane MTB. Z produkcji został wycofany model SuperFly. Jego miejsce jednak zajmie rower modelu Procaliber z ramą aluminiową. Natomiast rower X-Caliber, będzie od teraz posiadał ramę z alpha aluminium, a główka pochodzi z ramy E2. Oprócz tego, można się spodziewać wewnętrznego prowadzenia linek.
Procaliber jest obecnie wyposażony w nowy napęd – jest to przerzutka Eagle XX1 oraz kaseta mająca 12 rzędów. Wersja Procaliber 9.8 również będzie miał nowy napęd – Eagle GX. Jeśli chodzi o modele bardziej przystępne cenowo – będą one posiadać napędy firmy Shimano.
6. Nowością jest również siodełko szosowe Bontrager XXX. Jest ono stworzone z włókna węglowego i posiada otwór w środku, co pozwoli zwiększyć komfort jazdy.
7. Dwa nowe kaskiCircuit posiada magnetyczne mocowania na oświetlenie oraz regulację boa. Z kolei nowa wersja kasku Velocis, został stworzony w oparciu o konstrukcję BOA i MIPS. Kask dodatkowo posiada schowek na okulary i wkładki oparte na technologii 37.5.
8. Rowery na prąd posiadają ramy z wbudowanym akumulatorem. Modele Powerfly FS 9 LT mają amortyzację ze skokiem 150mm, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Dodatkowo, napęd to Srama EX1.
9. Rowery do jazdy Enduro są już dostępne w nowej wersji – model Slash 9.7 wprowadził ramy karbonowe oraz koła 29 cali. Poza tym, na rynku europejskim pozostanie tylko model Farley 5.

 

Trek szosowy model

TREK EMONDA ALR 5 2018 to jeden z topowych modeli Treka na najnowszy sezon. Źródło zdjęcia: PM Bike

Trek, jako jedna z najlepszych i najbardziej znanych marek rowerowych, co pewien czas wprowadza nowe elementy dla miłośników różnych rowerów. W tym sezonie, będziemy mogli skorzystać z ciekawych nowości. Najlepsze pomysły producenta zostały urzeczywistnione, przez co rowery są lżejsze i wygodniejsze. Wiele modeli jest dodatkowo wyposażonych w lepsze części. Marka nie mogła również pominąć dodatków, jakimi są kaski. Circuit oraz Velocis, to dwa nowe modele, które sprawdzą się na szosie.


Większą listę rowerów marki Trek możesz zobaczyć w sklepie rowerowym PM Bike >>