Ranking łóżek rehabilitacyjnych

Pacjenci, a także domownicy, którzy wymagają całodobowej uwagi, to spore wyzwanie dla ich opiekunów. Na szczęście obecna lista produktów i sprzętów opieki medycznej  jest bardzo rozbudowana.

Z pewnością warto z niej skorzystać, bo dzięki temu mamy możliwość stworzenia jak najlepszych warunków dla chorego, ale i odciążenia samych siebie. Pamiętajmy przy tym, że sytuacja w której znajduje się nasz bliski może trwać nawet kilkanaście lat. Z reguły nie jest ona przejściowa. Zdrowie i komfort wydają się wtedy szczególnie ważne.

Ranking łóżek rehabilitacyjnych

Chociaż opieka nad osobą przewlekle chorą jest niezwykle wymagająca i trudna, istnieją pewne ułatwienia z których z całą pewnością warto w jej trakcie skorzystać. Lista produktów, które wspomagają opiekunów jest w końcu całkiem długa. Wymieniając kolejne, zacząć jednak należy od łóżek rehabilitacyjnych. I mimo, że takowe potocznie nazywane są szpitalnymi, wszyscy producenci starają się, by ich wygląd był jak najbardziej przyjemny dla oka. By wyglądały jak łóżka domowe i nie kojarzyły się z chorobą czy szpitalem.

łóżko rehabilitacyjne sklep internetowy

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne różnego rodzaju są dziś łatwo dostępne również w sklepach online.

Sama oferta łóżek rehabilitacyjnych jest bardzo rozbudowana. Szukanie odpowiedniemu modelu zacząć jednak należy od wyboru konkretnego producenta. Nie każdy bowiem proponuje sprzęty tak samo dobre jakościowe. Jeśli mamy więc wydawać i tak niemałe pieniądze, lepiej będzie jeśli faktycznie zostaną one przeznaczone na coś wartego swojej ceny.

Wśród producentów szczególnie cenionych i polecanych znajdują się między innymi niemiecki Burmeier, belgijski Vermeiren, a także polski Elbur Prometal. Na ternie kraju skorzystać możemy też z oferty prężnie działającej firmy X-REH z Krakowa.

Właścicielem marki jest Rodion sp. z o.o. Firma prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. A to oznacza, że z oferty sprzętów którą proponuje skorzystać można niezależnie od miejsca zamieszkania. Co więcej, dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat, dystrybutor proponuje pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia. Dzielenie się zgromadzoną wiedzą, wysokiej jakości sprzęt, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta, to właśnie to, co wyróżnia X-REH.

Poza tym wiedząc, jak ważne są pieniądze X-REH, jako jedyni na rynku oferują kompleksowe podejście w zakresie dofinansowań. Dla komfortu swoich klientów uruchomiony został nawet taki dział. Dzięki wsparciu i pomocy firmy pozbędziemy się więc barier technologicznych i architektonicznych. Uzyskamy też dofinansowanie na odpowiedni sprzęt i pokonamy biurokratyczne przeciwności.

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model łóżka rehabilitacyjnego?

Na co jednak zwrócić uwagę wybierając konkretny model łóżka rehabilitacyjnego? Istnieje szereg istotnych w tym zakresie kwestii. Między innymi regulacja jego wysokości, a także regulacja położenia leża.

łóżko ortopedyczne sklep internetowyRegulacja wysokości może być manualna albo elektryczna. Ta druga jest bardzo przydatną funkcją. Szansa na podniesienie lub obniżenie wysokości łóżka nie tylko ułatwia pielęgnację, ale również rehabilitację, jeśli jest ona wykonywana na leżąco. Co więcej, dzięki elektrycznemu sterowaniu o wiele łatwiej opiekować się chorym. Ustawienia bez obciążania kręgosłupa są po prostu wygodniejsze i bardziej komfortowe. Taka możliwość służy także samym pacjentom, na przykład podczas ewentualnego wstawania lub przesiadania się na wózek.

Jeśli natomiast chodzi o regulacje położenia leża, można powiedzieć krótko: możliwość ustawiania poszczególnych segmentów łóżka jest niezwykle przydatna. Dlaczego? Bo dzięki takiej funkcji możemy na przykład podnieść zagłówek lub część odpowiedzialną za podtrzymywanie ud i podudzi. W pierwszym przypadku chory może po prostu usiąść, nawet jeśli samodzielnie nie potrafi tego zrobić. Ułatwia to jedzenie posiłków, ale również oddychanie. W drugim przypadku minimalizujemy ryzyko przykurczy i sztywności w stawach.

Jak widać, wiele zależy od tego jak bardzo potrzebne są kolejne funkcje. Jeśli opiekujemy się człowiekiem, który na łóżku spędza praktycznie 24 godziny na dobę, a jego ruchy są znacznie ograniczone lub praktycznie uniemożliwione – specjalne, zróżnicowane funkcje łóżka rehabilitacyjnego mogą w znacznym stopniu ułatwić pielęgnację i podnieść komfort chorego. Wybierając konkretny model sprzętu tego rodzaju pod uwagę należy wziąć zatem stan pacjenta i oczywiście budżet którym dysponujemy.